Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
SnapMS_OSAA_234x60.jpg Ad
Gametime-Hydration160x600.jpg Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

12:30pm
Lincoln
@
Franklin

McDaniel High School
5:30pm
Benson
@
Jefferson, Portland

Broadcast Coverage
@ Franklin HS - Showcase
3:30pm
Ida B. Wells
@
Grant

McDaniel High School
2pm
Roosevelt
@
Cleveland

McDaniel High School

Non-League

1pm
Sisters
@
Caldera [JV]

5pm
Corvallis
@
South Medford

2pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
McDaniel

PIL Showcase McDaniel HS

Non-League

11am
Baker
@
Crook County

4A-6 Greater Oregon League

4pm (MT)
McLoughlin
@
Ontario

Non-League


TBD
Astoria
@
Clatskanie

11am
La Grande
@
Madras

Sky-Em/Skyline Crossover


TBD
TBD
@
Siuslaw

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw High School

TBD
TBD
@
Marist Catholic

Sky-Em/Skyline Crossover
N
TBD

TBD
Henley
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw

TBD
TBD
@
Marshfield

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw High School
7pm
TBD
@
Cottage Grove

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw High School

TBD
TBD
@
Phoenix

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw

Skyline Sky-Em Crossover


TBD
Junction City
@
TBD

Skyline Sky-Em Crossover
N
North Valley High School

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Riverdale

Non-League

2:30pm
La Pine
@
Douglas

2:30pm
Creswell
@
Taft

3pm
Nestucca
@
Warrenton

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
Pilot Rock
@
Union

4pm
Heppner
@
Grant Union

Non-League

4:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-1 The Valley 10 League

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Life Christian

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Damascus Christian

6pm
Trinity Academy
@
Grand View Christian Acad.

1A-4 Skyline League

6pm
Camas Valley
@
Powers

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Elkton

5:30pm
Days Creek
@
Yoncalla

6pm
Glendale
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
Trinity Lutheran
@
Crosspoint Christian

6pm
Central Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1:30pm
Prospect Charter
@
North Lake / Paisley

1A-6 Big Sky League

2pm
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

2pm
Lyle / Wishram
@
Dufur

4pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Ione / Arlington

Ione
4pm
Condon
@
Sherman

4pm
Echo
@
Bickleton

1A-7 Old Oregon League

4pm
Joseph
@
Pine Eagle

4pm
Elgin
@
Nixyaawii

4pm
Cove
@
Wallowa

4pm
Imbler
@
Powder Valley

1A-8 High Desert League

Noon
Jordan Valley
@
Prairie City

3pm
Dayville / Monument
@
Crane

Non-League

7:30pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Columbia Adventist Academy (WA)

6pm
Trout Lake
@
Klickitat / Glenwood (WA)