Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Ad Name 1635365381 Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Franklin
@
Grant

Non-League

7pm
Mountainside
@
Sheldon

6:30pm
Lebanon
@
South Salem

7pm
Jesuit
@
Barlow

7:15pm
Century
@
Parkrose

7:30pm
Sandy
@
Tigard

7:30pm
Wilsonville
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
7pm
St. Helens
@
Sunset

7pm
Liberty
@
Clackamas

7pm
Dallas
@
McMinnville

5pm
Pleasant Hill
@
Caldera [JV]

7:15pm
Lake Oswego
@
Scappoose

7pm
Beaverton
@
Camas (WA)

7:30pm
Crescent Valley
@
West Linn

7:30pm
Putnam
@
St. Mary's Academy

Broadcast Coverage

TBD
Bend
@
Madras

7pm
Aloha
@
McKay

7:30pm
North Medford
@
Del Norte (CA)

7pm
Nelson
@
West Albany

6:45pm
Sprague
@
North Salem

7pm
La Salle Prep
@
Central Catholic

5A-2 Midwestern League

5:30pm
Eagle Point
@
Thurston

5:15pm
Crater
@
North Eugene

5:30pm
North Bend
@
Springfield

6:45pm
Springfield
@
Churchill

5:15pm
Ashland
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Corvallis
@
Silverton

Non-League

7:15pm
Banks
@
Hillsboro

5:30pm
Pendleton
@
Lewiston (ID)

6:30pm
Hood River Valley
@
Woodburn

Non-League

5:45pm
Newport
@
Siuslaw

5:45pm
Sisters
@
Cottage Grove

7pm
Cascade
@
Gladstone

7:15pm
Sweet Home
@
Marist Catholic

5:30pm
Bonanza
@
Mazama [JV]

7pm
Henley
@
Yreka (CA)

7pm
Marshfield
@
Brookings-Harbor

6pm
Phoenix
@
Etna (CA)

6pm
St. Mary's, Medford
@
Klamath Union

Non-League

6pm
Pilot Rock
@
Riverside

6pm
Harrisburg
@
Willamina

6pm
Westside Christian
@
Warrenton

6pm
Irrigon
@
Weston-McEwen

6pm
Creswell
@
Glide

6pm
Blanchet Catholic
@
Jefferson

5:30pm
Rainier
@
Yamhill-Carlton

5:30pm
Oregon Episcopal
@
Amity

6pm
Umatilla
@
Stanfield

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Scio

6pm
De La Salle North Catholic
@
Clatskanie


TBD
Cascade Christian
@
New Hope Christian

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Santiam
@
Gervais

Non-League

5:30pm
Enterprise
@
Joseph

Broadcast Coverage
5:30pm
Tulelake High Schhool (CA)
@
Lost River

6pm
Coquille
@
Oakland

5:30pm
Powers
@
Bandon [JV]

6pm
Sheridan
@
Oakridge

6pm
Yoncalla
@
Monroe

4:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Illinois Valley

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Life Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Grand View Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Jewell
@
Falls City

5:30pm
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mapleton
@
Siletz Valley

Broadcast Coverage
5:30pm
Mohawk
@
Crow

5:30pm
Alsea
@
Eddyville Charter

5:30pm
Triangle Lake
@
McKenzie

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

5:30pm
Central Christian
@
Crosspoint Christian

5:30pm
Gilchrist
@
Prospect Charter

Non-League

6pm
South Wasco County
@
Dayville / Monument

Dayville
6pm
Damascus Christian
@
Sherman

6pm
Lyle / Wishram
@
Stevenson (WA)