Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E.jpg Ad
Gametime-Hydration160x600.jpg Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:45pm
Eagle Point
@
Roseburg

7pm
Sheldon
@
Summit

7:30pm
Jesuit
@
Silverton

7pm
St. Helens
@
Reynolds

7pm
Crook County
@
McMinnville

7pm
Scappoose
@
Aloha

7:45pm
North Salem
@
McKay

Jamboree

6:45pm
Sherwood
@
TBD

West Salem

TBD
C
X
L
Mountain View
@
TBD

Sisters Jamboree
N
Sisters High School
4:30pm
Forest Grove
@
Oregon City

6:45pm
Sherwood
@
Sunset

West Salem

TBD
Liberty
@
TBD

Lakeridge
6:30pm
TBD
@
Gresham

Broadcast Coverage
5pm
TBD
@
Canby

Canby HS
6pm
St. Mary's Academy
@
TBD

Wilsonville HS Jamboree
N
Wilsonville HS
5:30pm
South Salem
@
Barlow

Canby Jamboree
N
Canby High School

TBD
Nelson
@
TBD

Oregon City High School
7:20pm
Sunset
@
West Salem

5pm
TBD
@
Century

Canby HS
7:55pm
Sherwood
@
West Salem

4:30pm
Crescent Valley
@
Sprague

Crescent Valley Jamboree
Crescent Valley High School
5:15pm
TBD
@
McNary

Crescent Valley High School
6:30pm
TBD
@
Lakeridge

6pm
Barlow
@
Century

Canby Jamboree
N
Canby High School

TBD
Lake Oswego
@
TBD

Gresham Jamboree
N
Gresham HS
5:40pm
McNary
@
Philomath

Crescent Valley High School
7pm
Sprague
@
Philomath

Crescent Valley High School

Non-League

7:30pm
Thurston
@
Lebanon

7:30pm
Sisters
@
Redmond

7:15pm
South Albany
@
Parkrose

5:30pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Pendleton

6:30pm
Gladstone
@
Hood River Valley

7pm
Central
@
North Eugene

5pm
Ridgeview
@
Madras

South Medford Jamboree


TBD
Crater
@
TBD

South Medford Jamboree
N
South Medford High School

Jamboree

6pm
TBD
@
Wilsonville

Wilsonville HS Jamboree
6:20pm
Crescent Valley
@
Philomath

Crescent Valley High School
6:40pm
Corvallis
@
Philomath

Crescent Valley High School

Non-League

6pm
Seaside
@
Warrenton

5:45pm
Bandon
@
Siuslaw

7:30pm
Molalla
@
Valley Catholic

5:30pm
North Marion
@
Cascade

6pm
Cottage Grove
@
Hidden Valley

5:45pm
Junction City
@
North Valley

5:30pm
Elmira
@
Sweet Home

7pm
Riverdale
@
Banks

Broadcast Coverage
5:30pm
Marshfield [JV]
@
Reedsport

5:30pm
Nyssa
@
La Grande

6:30pm
Phoenix
@
South Umpqua

3A-1 Lewis & Clark League

5:30pm
Oregon Episcopal
@
Blanchet Catholic

Non-League

6pm
Harrisburg
@
Monroe

6pm
Amity
@
Western Christian

6pm
Stanfield
@
Irrigon

6pm
North Douglas
@
Pleasant Hill

5:30pm
Burns
@
Lakeview

6pm
C
X
L
Gilchrist
@
La Pine

7:30pm
Willamina
@
Sheridan

5:30pm
Dayton
@
Rainier

6pm
Riverside
@
Weston-McEwen

6pm
Scio
@
Catlin Gabel

7pm (MT)
Vale
@
Weiser (ID)

Non-League

5:30pm
Wallowa
@
Enterprise

5:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Gervais

6pm
Coquille
@
Glide

6pm
Santiam
@
Jefferson

8pm
Chiloquin
@
Bonanza

6pm
Southwest Christian
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
5:30pm
Vernonia
@
Colton

5:30pm
Union
@
Imbler

5:30pm
Kennedy
@
Mapleton

5:30pm
Triangle Lake
@
Oakridge

5:30pm
Jewell
@
Neah-Kah-Nie

6pm
Illinois Valley
@
Myrtle Point

7:30pm
Toledo
@
Siletz Valley

Non-League

5:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Central Christian

6pm
Trinity Academy
@
Willamette Valley Christian

5:30pm
Mohawk
@
North Clackamas Christian

6pm
Camas Valley
@
Milo Adventist Acad.

5:30pm
Falls City
@
Eddyville Charter

5:30pm
Crosspoint Christian
@
Butte Valley (CA)

6pm
Days Creek
@
Rogue Valley Adventist Acad.

7:30pm (MT)
Adrian
@
Idaho City (ID)