Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page

2020-21 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Sherwood
@
Liberty

Broadcast Coverage
7:15pm
Glencoe
@
Forest Grove

6A-6 Mountain Valley Conference

7pm
Bend
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

7pm
Sheldon
@
South Eugene

Broadcast Coverage

Non-League

6:30pm
McNary
@
Corvallis

6:45pm
South Medford
@
Crater

6:30pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Barlow

Broadcast Coverage
7:15pm
C
X
L
La Salle Prep
@
Newberg

7:30pm
McKay
@
Crescent Valley

5A-2 Midwestern League

7pm
Springfield
@
Thurston

Broadcast Coverage

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Pendleton
@
Redmond

6:30pm
Crook County
@
Hood River Valley

7pm
The Dalles
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

5pm
Astoria
@
Seaside

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
North Marion
@
Molalla

6pm
Gladstone
@
Madras

6pm
Corbett
@
Estacada

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

5:45pm
Junction City
@
Marshfield

5:45pm
Elmira
@
Marist Catholic

4A-5 Skyline Conference

5:30pm
Hidden Valley
@
Phoenix

Talent Middle School
5pm
Mazama
@
North Valley

5:30pm
Klamath Union
@
Henley

Non-League

4pm (MT)
Baker
@
Vale

Broadcast Coverage

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Riverdale
@
Westside Christian

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage
6pm
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

Warner Pacific University

3A-2 PacWest Conference

7pm
Blanchet Catholic
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

6pm
Taft
@
Willamina

3A-5 Far West League

6pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

5:30pm
C
X
L
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas

Broadcast Coverage

Non-League

6pm
C
X
L
Grant Union
@
Irrigon

5pm
Warrenton
@
Yamhill-Carlton

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Regis
@
Jefferson

7:30pm
Oakland
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Central Linn
@
Oakridge

7:30pm
Monroe
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
Myrtle Point
@
Reedsport

2A-5 Southern Cascade League

1:30pm
Lakeview
@
Illinois Valley

Broadcast Coverage
Lorna Byrne Middle School
8pm
Lost River
@
Bonanza

Non-League

6pm
Portland Christian
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
C
X
L
Falls City
@
C.S. Lewis Academy

5:30pm
St. Paul
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

7pm
Mohawk
@
Eddyville Charter

7:15pm
Triangle Lake
@
Alsea

7pm
C
X
L
Mapleton
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

6pm
C
X
L
Glendale
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
Hosanna-Triad
@
North Lake / Paisley

3:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran

1A-7 Old Oregon League

2pm
Powder Valley
@
Joseph

Non-League

5pm
Grand View Christian Acad.
@
Horizon Christian, Hood River