Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2020-21 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
36
49
Jefferson, Portland
@
Cleveland

7pm
45
37
Grant
@
Franklin

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
17
30
Century
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
23
64
Centennial
@
David Douglas

6:30pm
64
32
Clackamas
@
Sandy

6pm
50
58
Gresham
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

7:15pm
25
60
Canby
@
Tualatin

7:30pm
68
78
Oregon City
@
St. Mary's Academy

7pm
56
27
West Linn
@
Tigard

7pm
55
13
Lakeridge
@
Lake Oswego

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
18
54
Roseburg
@
Grants Pass

Non-League

6:45pm
38
25
Ashland
@
North Medford

7pm
36
46
Thurston
@
South Eugene

7pm
46
69
Liberty
@
Mountainside

6:30pm
54
46
West Salem
@
Central

7pm
45
51
Benson
@
Jesuit

6:30pm
C
X
L
McKay
@
Silverton

Broadcast Coverage
6:30pm
33
45
Springfield
@
Sheldon

6:30pm
22
51
Sprague
@
Crescent Valley

6:30pm
58
62
South Salem
@
Corvallis

7pm
25
47
Eagle Point
@
Mountain View

7:15pm
60
41
Roosevelt
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

7pm
36
32
North Eugene
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
28
84
South Albany
@
West Albany

Non-League

5:45pm
26
38
North Bend
@
Marshfield

6:30pm
25
55
Tillamook
@
Dallas

4A-1 Cowapa League

6:30pm
58
46
Banks
@
Astoria

4:30pm
59
46
Valley Catholic
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6:30pm
56
46
Madras
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

6pm
25
42
Sweet Home
@
Stayton

Non-League

6pm
36
21
Baker
@
Powder Valley

6pm
54
30
Brookings-Harbor
@
North Valley

3A-1 Lewis & Clark League

3:30pm
30
46
Portland Adventist Acad.
@
Riverdale

3A-2 PacWest Conference

5:30pm
39
30
Dayton
@
Amity

5:30pm
53
44
Scio
@
Blanchet Catholic

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
C
X
L
La Pine
@
Santiam Christian

Broadcast Coverage
6pm
22
31
Harrisburg
@
Pleasant Hill

Non-League

6:45pm
65
30
Sutherlin
@
Creswell

2A-1 Northwest League

6pm
62
39
Faith Bible
@
Portland Christian

Rockwood Commons, 740 SE 182nd Ave., Portland, OR
7:30pm
49
37
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

6pm
0
2
F
Mannahouse Christian Acad.
@
Columbia Christian

Forfeit
7pm
47
37
Vernonia
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

5pm
36
31
Sheridan
@
Santiam

5:30pm
51
47
Gervais
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

6pm
30
41
Regis
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
48
40
Bandon
@
Gold Beach

5:30pm
23
31
Reedsport
@
Myrtle Point

5:30pm
C
X
L
Toledo
@
Coquille

Broadcast Coverage

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
46
15
Heppner
@
Weston-McEwen

Non-League

4:30pm
66
33
Crane
@
Lakeview

6:15pm
15
16
Days Creek
@
Oakland [JV]

6:15pm
30
33
Colton
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-1 The Valley 10 League

6pm
C
X
L
Damascus Christian
@
North Clackamas Christian

6pm
28
38
Trinity Academy
@
Country Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
C
X
L
Crosshill Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

5:30pm
33
42
Perrydale
@
St. Paul

7:30pm
16
29
C.S. Lewis Academy
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
11
41
Mapleton
@
Mohawk

1A-5 Mountain Valley League

4:30pm
21
22
North Lake / Paisley
@
Trinity Lutheran

5:30pm
21
40
Prospect Charter
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

6pm
47
29
Trout Lake
@
Horizon Christian, Hood River

Non-League

5pm
37
21
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Elkton

6pm
55
52
Nixyaawii
@
Yakama Tribal (WA)