Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Office phone lines are down,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2020-21 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Mountainside

7pm
Southridge
@
Jesuit

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
David Douglas
@
Central Catholic

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
North Medford

Non-League

6:30pm
La Pine
@
Bend [JV]

5:30pm
Aloha
@
Centennial

7pm
McMinnville
@
Cleveland

6:45pm
Crater
@
Grants Pass

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Ashland
@
Eagle Point

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Pendleton
@
Crook County

6:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

6:30pm
Redmond
@
The Dalles

Non-League

5:30pm
North Bend
@
Bandon

4A-1 Cowapa League

6pm
Astoria
@
Banks

6pm
Seaside
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Corbett
@
Molalla

6pm
North Marion
@
Gladstone

Broadcast Coverage
6pm
Estacada
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Sisters
@
Newport

7pm
Stayton
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

7:15pm
Elmira
@
Junction City

7:15pm
Marshfield
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6pm
Phoenix
@
Mazama

6pm
North Valley
@
Klamath Union

6pm
Henley
@
Hidden Valley

Non-League

7pm
Woodburn
@
Cascade

6pm
McLoughlin
@
Weston-McEwen

5:30pm (MT)
Burns
@
Ontario

3A-3 Coastal Range League

7pm
Willamina
@
Rainier

6pm
Warrenton
@
Taft

Broadcast Coverage

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

6pm
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

6pm
Cascade Christian
@
Douglas

6pm
Sutherlin
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

5:30pm (MT)
Nyssa
@
Vale

Non-League

6pm
Pilot Rock
@
Riverside

6pm
Irrigon
@
Heppner

2A-2 Tri-River Conference

5pm
Colton
@
Salem Academy

5pm
Western Christian
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Jefferson
@
Monroe

7:30pm
Regis
@
Oakland

6pm
Oakridge
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
Lowell
@
Central Linn

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
Bonanza
@
Lost River

Non-League

5:30pm
Illinois Valley
@
Butte Falls

6pm
Lakeview
@
North Lake / Paisley

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Grand View Christian Acad.
@
Country Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
Mohawk
@
Mapleton

7pm
Siletz Valley
@
Triangle Lake

5:30pm
Alsea
@
McKenzie

7pm
Crow
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

6pm
Glendale
@
Riddle

6pm
Yoncalla
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Gilchrist
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Ione / Arlington

Arlington High School
6pm
Trout Lake
@
Condon / Wheeler

6pm
Sherman
@
South Wasco County

1A-7 Old Oregon League

5pm
Wallowa
@
Joseph

Non-League

5:30pm
Jewell
@
C.S. Lewis Academy

6pm
North Clackamas Christian
@
Damascus Christian