Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSP Website Ad (234x60) Ad
eTS-728x90 Ad
Recruit Officials Ad

2024 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
Glencoe
@
McMinnville

6A-SD1 Special District 1

7pm
North Medford
@
Sprague

Broadcast Coverage
7pm
McNary
@
Grants Pass

7pm
North Salem
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
West Salem
@
Sheldon

Non-League

7pm
Ida B. Wells
@
Dallas

7pm
Sandy
@
Hillsboro

Hare Field - Turf
7pm
Barlow
@
Lakeridge

7pm
Forest Grove
@
Southridge

7pm
Jesuit
@
Tigard

7pm
Mountainside
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
McDaniel
@
Century

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Jefferson, Portland
@
Liberty

7pm
Lincoln
@
Reynolds

Mt Hood Community College, Gresham, OR
7pm
Sunset
@
Roosevelt

4pm
Hood River Valley
@
Grant

Grant Bowl
7pm
Beaverton
@
Franklin

7pm
Putnam
@
David Douglas

7pm
Newberg
@
Nelson

Broadcast Coverage
7pm
Westview
@
La Salle Prep

7pm
Sherwood
@
West Linn

7pm
Camas High School (WA)
@
Clackamas

7pm
Tualatin
@
South Salem

7pm
Lake Oswego
@
Silverton

7pm
Cleveland
@
Aloha

5A-SD2 Special District 2

7pm
Lebanon
@
McKay

5A-SD4 Special District 4

7pm
Crater
@
Springfield

7pm
Thurston
@
Eagle Point

7pm
Churchill
@
Roseburg

Broadcast Coverage
7pm
South Eugene
@
North Eugene

Non-League

7pm
Mazama
@
Mountain View

7pm
South Albany
@
Ridgeview

7pm
Caldera
@
West Albany

7pm
Wilsonville
@
Summit

7pm
Corvallis
@
Willamette

7pm
Woodburn
@
Junction City

7pm
Redmond
@
Pendleton / Nixyaawii

7pm
Centennial
@
Parkrose

7pm
Central
@
Crescent Valley

Non-League

7pm
Sweet Home
@
Molalla

6pm
La Grande
@
Tillamook

7pm
Stayton
@
Estacada

7pm
Hidden Valley
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 10
7pm
Henley
@
Marist Catholic

7pm
Banks
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
The Dalles
@
Astoria

CMH Field Astoria
7pm (MT)
Ontario
@
Vale

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Philomath

7pm
Cascade
@
Scappoose

6pm
Baker
@
Marshfield

Redmond High School
7pm
Gladstone / Riverdale
@
St. Helens

7pm
Ashland
@
Crook County

3A-SD5 Special District 5

7pm
Harrisburg
@
Phoenix

Non-League

7pm
Yamhill-Carlton
@
Santiam Christian

7pm
Pleasant Hill
@
Brookings-Harbor

7pm
Klamath Union
@
La Pine

7pm
Siuslaw / Mapleton
@
North Valley

7pm
Coquille
@
Cottage Grove

7pm
Taft
@
Sisters

Jersey Night
7pm
Modoc (CA)
@
Lakeview

7pm
South Umpqua
@
Elmira

7pm
Sutherlin
@
Creswell

7pm
Dayton
@
Warrenton

7pm
Valley Catholic
@
Umatilla

7pm
McLoughlin
@
Irrigon

7pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas

7pm
Scio
@
Kennedy

7pm
Amity
@
Jefferson

7pm
North Marion
@
Newport

Broadcast Coverage
7pm
Rainier
@
Willamina

Non-League

7pm
Bonanza
@
Gaston

N
Sutherlin High School
7pm
Neah-Kah-Nie
@
Sheridan

7pm
Rogue River
@
Bandon

7pm
Oakridge
@
Waldport

7pm
Glide
@
Reedsport

7pm
Lost River
@
Gold Beach

7pm
Lowell
@
Illinois Valley

7pm
Myrtle Point
@
Toledo

7pm
Gervais
@
Corbett

7pm
Knappa
@
Heppner

5pm
Oakland
@
Weston-McEwen / Griswold

7pm
Vernonia
@
Central Linn

7pm
Nestucca
@
Salem Academy

7pm
Regis
@
St. Paul

1A[8]-SD1 Special District 1

7pm
Chiloquin
@
Glendale

6pm
Crosspoint Christian
@
Camas Valley

7pm
Yoncalla
@
Mohawk

7pm
Prospect Charter / Butte Falls
@
Riddle

1A[8]-SD3 Special District 3

7pm
Elgin
@
Lyle / Wishram / Klickitat / Glenwood

Non-League

7pm
Sherman / Condon
@
Union

7pm
Country Christian
@
North Douglas

7pm
Dufur
@
Imbler

N
EOU
2pm (MT)
Ione / Arlington
@
Jordan Valley

1A[6]-SD2 Special District 2

7pm
Days Creek
@
McKenzie

7pm
Eddyville Charter
@
Falls City

7pm
Alsea
@
Siletz Valley

Non-League

7pm
Prairie City / Burnt River
@
Joseph

7pm
Harper Charter
@
South Wasco County

7pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Wallowa