Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
2023 AOTW Web Ad 728x90 Ad

2023 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Playoff First Round

7pm
7
42
#16 West Salem
@
#1 West Linn

7pm
28
34
#9 Lake Oswego
@
#8 Jesuit

7pm
10
13
#12 Sheldon
@
#5 Lakeridge

7pm
0
56
#13 North Medford
@
#4 Central Catholic

Hillsboro Stadium
7pm
8
41
#14 Oregon City
@
#3 Sherwood

7pm
17
0
#11 Tigard
@
#6 South Salem

7pm
48
8
#10 Nelson
@
#7 Ida B. Wells

7pm
3
49
#15 Roosevelt
@
#2 Tualatin

7pm
17
21
#32 Grants Pass
@
#17 Liberty

7pm
7
36
#25 Glencoe
@
#24 Barlow

7pm
27
47
#28 Sandy
@
#21 Sunset

7pm
7
55
#29 McMinnville
@
#20 Mountainside

7pm
40
68
#30 Franklin
@
#19 Newberg

7pm
7
28
#27 Lincoln
@
#22 Clackamas

7pm
27
0
#26 North Salem
@
#23 Grant

Marshall Campus
7pm
0
34
#31 Jefferson, Portland
@
#18 South Medford

Spiegelberg Stadium

Playoff First Round

7pm
7
42
#16 Crater
@
#1 Wilsonville

7pm
24
37
#9 Dallas
@
#8 Thurston

Willamette High School
7pm
14
16
#12 Canby
@
#5 Summit

7:30pm
14
13
#13 Lebanon
@
#4 Springfield

7pm
9
46
#14 Eagle Point
@
#3 Mountain View

7pm
8
28
#11 McKay
@
#6 Hillsboro

Hare Field
7pm
2
25
#10 Caldera
@
#7 West Albany

7pm
7
44
#15 Hood River Valley
@
#2 Silverton

Playoff First Round

7pm
7
48
#16 Gladstone / Riverdale
@
#1 Henley

7pm
32
8
#12 Cascade
@
#5 Tillamook

6pm
13
34
#13 Ashland
@
#4 Scappoose

7pm
0
26
#14 Estacada
@
#3 Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
12
7
#11 Marshfield
@
#6 La Salle Prep

6pm
6
24
#10 Pendleton / Nixyaawii
@
#7 Mazama

7pm
14
42
#15 Crook County
@
#2 Marist Catholic

Playoff First Round

6pm
13
38
#16 Burns
@
#1 Banks

7pm
21
26
#9 Elmira
@
#8 North Valley

7pm
22
21
#13 South Umpqua
@
#4 Kennedy

Stayton HS
7pm
14
34
#14 Siuslaw
@
#3 Dayton

7pm
26
22
#11 Yamhill-Carlton
@
#6 Sisters

6pm (MT)
0
33
#10 Santiam Christian
@
#7 Vale

Playoff First Round

7pm
16
12
#9 Illinois Valley
@
#8 Gaston

7pm
0
64
#13 Stanfield
@
#4 Regis

7pm
12
48
#14 Clatskanie
@
#3 Lowell

7pm
0
16
#11 Blanchet Catholic
@
#6 Gold Beach

7pm
12
24
#10 Toledo
@
#7 Gervais

7pm
8
38
#15 Central Linn
@
#2 Oakland

Sutherlin HS

Playoff First Round

6pm
12
54
#12 Crosspoint Christian
@
#5 St. Paul

Woodburn High School
6pm
6
24
#10 Cove
@
#7 Enterprise

Playoff First Round

3pm
13
19
#12 Harper Charter
@
#5 Eddyville Charter

7pm
38
6
#10 Echo
@
#7 Alsea