Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HomeTown_2023_Website_Ad_234x60 Ad
OSAA_web-ad_RTA_Spring2024_728x90 Ad
Ad Name OnPoint_Membership_160x600 Ad

2023 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Non-League

7pm
6
20
Del Norte (CA)
@
Grants Pass

7pm
33
19
Reynolds
@
Willamette

7:15pm
40
36
Liberty
@
Sprague

7pm
27
28
Gresham
@
Franklin

7pm
28
42
Mountainside
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
26
19
McMinnville
@
McNary

7pm
22
39
Century
@
Forest Grove

7pm
0
20
Lincoln
@
Bend

7pm
13
43
Grant
@
Newberg

7pm
42
14
Tualatin
@
Summit

7pm
37
3
Mililani, HI (HI)
@
Sheldon

7pm
34
21
Sherwood
@
West Salem

7pm
40
22
Lake Oswego
@
Barlow

7pm
28
22
Cleveland
@
Parkrose

8pm
0
28
Jesuit
@
Skyview (WA)

Kiggins Bowl
7pm
2
20
McDaniel
@
South Eugene

7pm
18
50
Beaverton
@
Roseburg

7pm
7
28
Westview
@
Clackamas

7pm
12
7
David Douglas
@
Aloha

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
7
34
Dallas
@
Silverton

McGinnis Field
7pm
31
28
McKay
@
Lebanon

7pm
12
27
Woodburn
@
Crescent Valley

7pm
12
42
Corvallis
@
West Albany

7pm
41
6
South Albany
@
Central

Non-League

7pm
49
20
Mountain View
@
Canby

7pm
15
44
Thurston
@
Wilsonville

7pm
39
21
Springfield
@
Ridgeview

7pm
20
27
Caldera
@
Pendleton / Nixyaawii

7pm
41
40
North Eugene
@
Hidden Valley

2OT
7pm
19
0
Redmond
@
Hood River Valley

7pm
21
35
Eagle Point
@
Ashland

7pm
36
35
Marist Catholic
@
Churchill

OT
7pm
14
27
Centennial
@
Southridge

Non-League

7pm
14
7
Stayton
@
Molalla

7pm
7
20
Cottage Grove
@
Pleasant Hill

7pm
20
45
Marshfield
@
Tillamook

7pm
35
7
Junction City
@
Elmira

7pm
14
20
Estacada
@
Mazama

7pm
27
62
Caldwell (ID)
@
Ontario

7pm
0
20
St. Helens
@
La Salle Prep

7pm
27
0
The Dalles
@
La Pine

7pm
0
41
Gladstone / Riverdale
@
Scappoose

7pm
38
14
Henley
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
0
52
Astoria
@
Banks

7pm
13
22
Philomath
@
Crook County

7pm
42
21
Cascade
@
Baker

7:30pm
13
38
Etna (CA)
@
Klamath Union

7pm
37
0
Weiser (ID)
@
La Grande

3A-SD3 Special District 3

7pm
13
14
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields Wheeler Field # 10
7pm
14
35
Brookings-Harbor
@
Coquille

6pm
8
32
Douglas
@
Lakeview

7pm
0
48
Phoenix
@
South Umpqua

Non-League

7pm
36
0
Siuslaw
@
Newport

7pm
13
19
Burns
@
Sisters

7pm
6
15
Taft
@
Creswell

7pm
38
47
North Marion
@
Harrisburg

7pm
13
38
Rainier
@
Scio

7pm
39
2
Valley Catholic
@
Jefferson

7pm
7
20
Amity
@
Warrenton

7pm
38
36
Dayton
@
Yamhill-Carlton

7pm (MT)
0
50
Nyssa
@
New Plymouth (ID)

7pm
42
0
Tri Cities Prep (WA)
@
Umatilla

2A-SD1 Special District 1

7pm
0
30
Sheridan
@
Corbett

Non-League

6:30pm
6
48
Oakridge
@
Blanchet Catholic

7pm
14
42
Gold Beach
@
Heppner

7pm
18
56
Illinois Valley
@
Lowell

7pm
45
0
Central Linn
@
Vernonia / Jewell

7pm
46
8
Oakland
@
Monroe

7pm
0
48
Gaston
@
Regis

7pm
42
0
Gervais
@
Nestucca

7pm
14
26
Waldport
@
Rogue River

7pm
C
X
L
Knappa
@
Toledo

Broadcast Coverage
7pm
0
34
Riverside / Ione
@
Reedsport

6pm
28
6
Bandon / Pacific
@
Colton

7pm
7
40
Clatskanie
@
Willamina

Non-League

1pm
54
50
Perrydale
@
Union

N
Dufur Classic
7:30pm
54
46
Myrtle Point
@
Adrian

N
Dufur

Dufur Classic

4pm
54
46
Camas Valley
@
Powder Valley

Dufur Classic
N
Dufur High School

1A[6]-SD2-N Special District 2 - North

4pm
C
X
L
Mapleton
@
Eddyville Charter

Forfeit
at Siletz Valley High School
7pm
45
33
Triangle Lake
@
Falls City / Kings Valley Char.

Perrydale HS
7:30pm
2
34
C.S. Lewis Academy
@
Siletz Valley

7pm
1
0
F
Alsea
@
McKenzie

Forfeit

Non-League

7pm
28
52
Echo
@
Joseph

2pm
6
57
Huntington
@
South Wasco County

4pm
0
40
Glendale
@
Powers

3pm
21
24
Riddle
@
Days Creek

1pm
26
20
Harper Charter
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Mitchell High School