Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
5249_OnPoint_T2 Merch_HELOC_Banne_234x60.jpg Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2022 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Cleveland

7pm
Ida B. Wells
@
McDaniel

7pm
Grant
@
Jefferson, Portland

7pm
Franklin
@
Lincoln

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
David Douglas
@
Sandy

7pm
Nelson
@
Central Catholic

Broadcast Coverage
Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Barlow
@
Clackamas

7pm
Gresham
@
Reynolds

MHCC

6A-SD1 Special District 1

7:15pm
Sheldon
@
McNary

Broadcast Coverage
7pm
North Salem
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
South Medford
@
South Salem

Broadcast Coverage
7pm
West Salem
@
Grants Pass

7:15pm
Roseburg
@
Sprague

Broadcast Coverage

Non-League

7pm
Glencoe
@
Redmond

7pm
Lake Oswego
@
McMinnville

Broadcast Coverage
7pm
Lake Stevens (WA)
@
West Linn

7pm
Century
@
Aloha


TBD
Liberty
@
Tigard

7pm
Beaverton
@
Oregon City

7pm
Westview
@
Tualatin

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Corvallis

7pm
South Albany
@
Silverton

7pm
Dallas
@
West Albany

5A-SD1 Special District 1

7pm
Forest Grove
@
Hood River Valley

5A-SD2 Special District 2

7pm
Willamette
@
Churchill

7pm
Crater
@
Thurston

7pm
Eagle Point
@
North Eugene

7pm
Springfield
@
South Eugene

Non-League

7pm
Southridge
@
Mountain View

7pm
Wilsonville
@
Summit

7pm
Bend
@
Canby

7pm
Centennial
@
Hillsboro

Hare Field - Turf
7pm
Pendleton / Nixyaawii
@
Ridgeview

7pm
Caldera
@
Crook County

7pm
Putnam
@
Parkrose

4A-SD3 Special District 3

7pm
Philomath
@
Junction City

7pm
Marist Catholic
@
Stayton

7pm
Cottage Grove
@
Sweet Home

4A-SD4 Special District 4

7pm
Mazama
@
North Bend

7pm
Hidden Valley
@
Ashland

7pm
Marshfield
@
Klamath Union

Non-League

6pm
Molalla
@
La Grande

7pm
Cascade
@
Henley

7pm
La Salle Prep
@
Milwaukie

7pm
Gladstone
@
The Dalles

Wahtonka Campus
7pm
Woodburn
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
Estacada
@
Astoria

Broadcast Coverage
CMH Field Astoria
7pm
Scappoose
@
Madras

7pm
Baker
@
Ontario


TBD
St. Helens
@
Fort Vancouver (WA)

3A-4 Mountain Valley Conference

7pm
Harrisburg
@
Siuslaw

7pm
Elmira
@
Creswell

3A-SD1 Special District 1

7pm
Yamhill-Carlton
@
Rainier

7pm
Valley Catholic
@
Warrenton

7pm
Corbett
@
North Marion

3A-SD2 Special District 2

7pm
Scio
@
Salem Academy

7pm
Newport
@
Jefferson

3A-SD3 Special District 3

7pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

7pm
Coquille
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Wheeler Field (AKA US Cellular Field 10)
7pm
Douglas
@
Phoenix

7pm
St. Mary's, Medford
@
Lakeview

7pm
North Valley
@
South Umpqua

3A-SD4 Special District 4

7pm
McLoughlin
@
Burns

Non-League

7pm
Banks
@
Pleasant Hill

7pm (MT)
Vale
@
Melba (ID)

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Santiam
@
Gervais

7pm
Regis
@
Colton

7pm
Willamina
@
Culver

2A-SD1 Special District 1

7pm
Knappa
@
Nestucca

7pm
Vernonia
@
Sheridan

2A-SD2 Special District 2

7pm
Taft
@
Lowell

Broadcast Coverage
7pm
Central Linn
@
Waldport

7pm
Monroe
@
Oakridge

2A-SD3 Special District 3

7pm
North Douglas / Yoncalla
@
Glide

7pm
Bandon / Pacific
@
Gold Beach

7pm
Rogue River
@
Oakland

2A-SD4 Special District 4

7pm
Grant Union
@
Irrigon

7pm
Stanfield
@
Weston-McEwen / Griswold

Non-League

7pm
Gaston
@
Toledo

7pm
Heppner
@
Lost River

1A[8]-SD1 Special District 1

7pm
Bonanza
@
Myrtle Point

1A[8]-SD2-E Special District 2 - East

7pm (MT)
Wallowa
@
Adrian

7pm
Powder Valley
@
Lyle / Wishram / Klickitat

2pm
Elgin
@
Imbler

1A[8]-SD2-W Special District 2 - West

7pm
Dufur
@
Sherman / Condon

7pm
Pilot Rock
@
Enterprise

7pm
Crane
@
Union

Non-League

7pm
Butte Falls
@
Mohawk

7pm
Perrydale
@
Ione / Arlington

Arlington HS
7pm
Prospect Charter
@
Mohawk

1A[6]-SD1 Special District 1

7pm
Prairie City / Burnt River
@
Joseph

3pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
South Wasco County

1A[6]-SD2-S Special District 2 - South

4pm
North Lake
@
Days Creek

7pm
Riddle
@
Glendale

1A[6]-SD2-N Special District 2 - North

4pm
Mapleton
@
Eddyville Charter

7pm
Crow
@
McKenzie

7pm
Triangle Lake
@
Jewell

Broadcast Coverage

Non-League

4pm
Siletz Valley
@
Powers