Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2022 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
McDaniel
@
Gresham

5A-SD1 Special District 1

7pm
Grant
@
Southridge

Non-League

7pm
North Medford
@
Bend

7pm
Hillsboro
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
McMinnville
@
Forest Grove

Broadcast Coverage
7:15pm
Sunset
@
South Salem

Broadcast Coverage
7pm
Roosevelt
@
Reynolds

MHCC
7pm
Lincoln
@
Newberg

7:15pm
Lake Oswego
@
West Salem

Broadcast Coverage
7pm
Beaverton
@
Sprague

Broadcast Coverage
7pm
Liberty
@
Jefferson, Portland

7pm
Nelson
@
Roseburg

7pm
Caldera
@
Grants Pass

7pm
Tigard
@
Sandy

7pm
Sherwood
@
Clackamas

7pm
Cleveland
@
South Eugene

7pm
Mountainside
@
Barlow

7pm
Del Norte (CA)
@
South Medford

7pm
St. John Bosco (CA)
@
Central Catholic

N
University of Oregon, Eugene
7pm
Westview
@
Wilsonville

7pm
North Salem
@
David Douglas

7pm
Jesuit
@
Lakeridge

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
West Albany
@
Lebanon

7pm
South Albany
@
Crescent Valley

7pm
Central
@
Corvallis

7:30pm
McKay
@
Dallas

Non-League

7pm
Philomath
@
Putnam

7pm
Mountain View
@
Churchill

7pm
Thurston
@
Summit

7pm
North Bend
@
Willamette

7pm
Springfield
@
Marist Catholic

7pm
The Dalles
@
Hood River Valley

7pm
Ridgeview
@
Centennial

Broadcast Coverage
7pm
Henley
@
Crater

7pm
Ashland
@
North Eugene

7pm
Redmond
@
Pendleton / Nixyaawii

7pm
Eagle Point
@
Mazama

Non-League

7pm
Sweet Home
@
Molalla

7pm
Sisters
@
Madras

7pm
Tillamook
@
Banks

7pm
Marshfield
@
Cascade

7pm
St. Helens
@
Woodburn

7pm
Parkrose
@
Milwaukie

7pm (MT)
La Grande
@
Ontario

7pm
Estacada
@
Scappoose

Broadcast Coverage
7pm
Cottage Grove
@
Elmira

7pm
Newport
@
Hidden Valley

7pm
Seaside
@
La Salle Prep

7pm
Stayton
@
Gladstone

7pm
Burns
@
Klamath Union

7pm
Junction City
@
Crook County

7pm
Homedale (ID)
@
Baker

7pm
Astoria
@
Mark Morris (WA)

3A-SD3 Special District 3

7pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Wheeler Field (AKA US Cellular Field 10)
7pm
Phoenix
@
Coquille

7pm
Douglas
@
South Umpqua

7pm
St. Mary's, Medford
@
North Valley

Non-League

7pm
Creswell
@
Santiam Christian

Broadcast Coverage
7pm
Kennedy
@
Siuslaw

7pm
Dayton
@
La Pine

7pm
Harrisburg
@
Corbett

7pm
Rainier
@
Jefferson

7pm
Heppner
@
Warrenton

7pm (MT)
Vale
@
New Plymouth (ID)

7pm (MT)
Caldwell (ID)
@
Nyssa

7pm
McLoughlin
@
Stanfield

Non-League

7pm
Central Linn
@
North Douglas / Yoncalla

7pm
Grant Union
@
Regis

7pm
Gold Beach
@
Nestucca

N
Taft High school
7pm
Culver
@
Irrigon

7pm
Oakland
@
Weston-McEwen / Griswold

7pm
Riverside
@
Vernonia

7pm
Knappa
@
Toledo

7pm
Gaston
@
Umatilla

7pm
Lowell
@
Glide

6pm
Colton
@
Bandon / Pacific

7pm
Taft
@
Blanchet Catholic

7pm
Rogue River
@
Monroe

7pm
Sheridan
@
Willamina

7pm
Oakridge
@
Illinois Valley

7pm
Waldport
@
Reedsport

7pm
St. Paul
@
Santiam

1A[8]-SD1 Special District 1

5pm
Myrtle Point
@
Lost River

Non-League

7pm
Mohawk
@
Camas Valley

6pm
Wallowa
@
Sherman / Condon

7pm
Cove
@
Ione / Arlington

5pm
Alsea
@
Bonanza

4pm
Crosspoint Christian
@
Perrydale

7pm
Adrian
@
Pilot Rock

7pm
Union
@
Powder Valley

2pm
Enterprise
@
Imbler

6pm
Elgin
@
Lyle / Wishram / Klickitat

1A[6]-SD1 Special District 1

7pm
Harper Charter
@
Joseph

2pm
Prairie City / Burnt River
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Mitchell High School

1A[6]-SD2-S Special District 2 - South

4pm
Days Creek
@
McKenzie

1A[6]-SD2-N Special District 2 - North

7pm
Mapleton
@
Glendale

3pm
Eddyville Charter
@
Powers

Non-League

7pm
North Lake
@
Siletz Valley

7pm
Riddle
@
Crow

4pm
Jewell
@
Gilchrist

7pm
Elkton
@
Triangle Lake