Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ORARNG-May2022-234x60.png Ad
TTT-Web-Ad-22-23-160x600.png Ad

2022 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Non-League

7pm
0
19
Grant
@
Southridge

7pm
7
39
North Medford
@
Bend

7:30pm
18
41
Hillsboro
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
42
0
McMinnville
@
Forest Grove

7:15pm
7
42
Sunset
@
South Salem

7pm
7
13
Roosevelt
@
Reynolds

MHCC
7pm
7
25
Lincoln
@
Newberg

7:15pm
14
0
Lake Oswego
@
West Salem

7pm
14
56
Beaverton
@
Sprague

7pm
0
54
McDaniel
@
Gresham

7pm
C
X
L
Nelson
@
Roseburg

Broadcast Coverage
7pm
0
35
Caldera
@
Grants Pass

7pm
25
34
Sherwood
@
Clackamas

7pm
24
3
Cleveland
@
South Eugene

7pm
21
20
Mountainside
@
Barlow

7pm
7
21
Del Norte (CA)
@
South Medford

7pm
49
0
St. John Bosco (CA)
@
Central Catholic

N
University of Oregon, Eugene
7pm
39
49
Westview
@
Wilsonville

7pm
46
0
North Salem
@
David Douglas

7pm
35
6
Jesuit
@
Lakeridge

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
22
16
West Albany
@
Lebanon

7pm
42
8
South Albany
@
Crescent Valley

7pm
45
0
Central
@
Corvallis

7:30pm
21
34
McKay
@
Dallas

Non-League

7pm
19
48
Philomath
@
Putnam

7pm
16
6
Mountain View
@
Churchill

7:15pm
10
48
Thurston
@
Summit

7pm
27
20
North Bend
@
Willamette

7pm
20
41
Springfield
@
Marist Catholic

7pm
12
38
The Dalles
@
Hood River Valley

7pm
62
6
Ridgeview
@
Centennial

7pm
35
0
Henley
@
Crater

7pm
41
38
Ashland
@
North Eugene

7pm
20
27
Redmond
@
Pendleton / Nixyaawii

OT
7pm
27
48
Eagle Point
@
Mazama

4pm
0
63
Silverton
@
Oak Ridge High School (CA)

El Dorado, CA

Non-League

7pm
49
14
Sweet Home
@
Molalla

7pm
14
29
Sisters
@
Madras

7pm
12
20
Tillamook
@
Banks

N
Valley Catholic
7pm
6
30
Marshfield
@
Cascade

7pm
6
35
St. Helens
@
Woodburn

7pm
13
31
Parkrose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6pm (MT)
62
30
La Grande
@
Ontario

7pm
48
19
Estacada
@
Scappoose

7pm
0
36
Cottage Grove
@
Elmira

5pm
0
54
Newport
@
Hidden Valley

N
Marshfield High School
7pm
37
0
Seaside
@
La Salle Prep

7pm
26
33
Stayton
@
Gladstone

7pm
30
46
Burns
@
Klamath Union

N
Lakeview H.S.
7pm
43
36
Junction City
@
Crook County

7pm
41
14
Homedale (ID)
@
Baker

7pm
6
28
Astoria
@
Mark Morris (WA)

3A-SD3 Special District 3

7pm
6
54
Sutherlin
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Wheeler Field (AKA US Cellular Field 10)
7pm
0
48
Phoenix
@
Coquille

7pm
6
61
Douglas
@
South Umpqua

3pm
35
14
St. Mary's, Medford
@
North Valley

N
Sutherlin HS

Non-League

7pm
0
40
Creswell
@
Santiam Christian

7pm
24
0
Kennedy
@
Siuslaw

7pm
40
6
Dayton
@
La Pine

7pm
47
0
Harrisburg
@
Corbett

7pm
48
16
Rainier
@
Jefferson

7pm
0
27
Heppner
@
Warrenton

7pm (MT)
41
14
Vale
@
New Plymouth (ID)

7pm (MT)
20
28
Caldwell (ID)
@
Nyssa

7pm
8
47
McLoughlin
@
Stanfield

Non-League

7pm
12
20
Central Linn
@
North Douglas / Yoncalla

North Douglas High School
7pm
0
39
Grant Union
@
Regis

5pm
38
14
Gold Beach
@
Nestucca

N
Taft High school
3pm
48
20
Culver
@
Irrigon

N
Umatilla High School
3pm
16
24
Oakland
@
Weston-McEwen / Griswold

7pm
14
41
Riverside
@
Vernonia

7pm
C
X
L
Knappa
@
Toledo

Broadcast Coverage
7pm
6
46
Gaston
@
Umatilla

6pm
28
21
Colton
@
Bandon / Pacific

7pm
21
0
Taft
@
Blanchet Catholic

7:15pm
32
52
Rogue River
@
Monroe

7pm
63
6
Willamina
@
Sheridan

7pm
C
X
L
Oakridge
@
Illinois Valley

7pm
24
8
Waldport
@
Reedsport

7pm
45
6
St. Paul
@
Santiam

Non-League

7pm
0
42
Mohawk
@
Camas Valley

6pm
C
X
L
Wallowa
@
Sherman / Condon

7pm
30
26
Cove
@
Ione / Arlington

Arlington High School
7pm
20
46
Myrtle Point
@
Lost River

7pm
6
38
Alsea
@
Bonanza

5:30pm
30
62
Crosspoint Christian
@
Perrydale

7pm
20
64
Union
@
Powder Valley

2pm
28
18
Enterprise
@
Imbler

6pm
52
0
Elgin
@
Lyle / Wishram / Klickitat

1A[6]-SD1 Special District 1

7pm
12
32
Harper Charter
@
Joseph

1pm
18
34
Prairie City / Burnt River
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Mitchell High School
2pm
47
0
Echo
@
Pine Eagle

Non-League

7pm
6
49
Mapleton
@
Glendale

3pm
C
X
L
Jewell
@
Gilchrist

3pm
0
1
Eddyville Charter
@
Powers

7pm
18
44
Elkton
@
Triangle Lake