Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
BBD-234x60.png Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2022 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

5A-SD1 Special District 1

7pm
Forest Grove
@
Century

Non-League

7pm
Sprague
@
Liberty

Broadcast Coverage
7pm
Glencoe
@
Sheldon

7:30pm
West Linn
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
McNary
@
Lakeridge

7pm
Summit
@
Tualatin

7pm
Farrington (HI)
@
McMinnville

Broadcast Coverage
Wortman Stadium
7pm
Bend
@
Lincoln

7pm
West Salem
@
Sherwood

7pm
Ida B. Wells
@
Hillsboro

Hare Field Turf
7pm
Jefferson, Portland
@
Oregon City

7pm
Roseburg
@
Mountainside

7am
Grants Pass
@
Shasta (CA)

7pm
South Medford
@
Beaverton

7pm
Skyview (WA)
@
Jesuit

7pm
Sandy
@
Sunset

7pm
Clackamas
@
Westview

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
McKay

7pm
Central
@
South Albany

7pm
Silverton
@
Dallas

7pm
West Albany
@
Corvallis

Non-League

7pm
Canby
@
Mountain View

7pm
Willamette
@
Crescent Valley

7pm
Churchill
@
Marist Catholic

7pm
Hood River Valley
@
Redmond

7pm
Ridgeview
@
Springfield

7pm
Crater
@
North Bend

7pm
Wilsonville
@
Thurston

7pm
Pendleton / Nixyaawii
@
Caldera

7pm
North Eugene
@
Hidden Valley

7pm
Ashland
@
Eagle Point

7pm
Southridge
@
Centennial

Broadcast Coverage

Non-League

7pm
La Salle Prep
@
St. Helens

Broadcast Coverage
7pm
Crook County
@
Philomath

7pm
Molalla
@
Stayton

7pm
Tillamook
@
Marshfield

7pm
Madras
@
Sweet Home

6pm
Banks
@
Astoria

Broadcast Coverage
CMH Field Astoria
7pm
Parkrose
@
The Dalles

Wahtonka Campus
7pm (MT)
La Grande
@
Weiser (ID)

7pm
Henley
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
Gladstone
@
Scappoose

7pm
Pleasant Hill
@
Cottage Grove

7pm
Mazama
@
Estacada

7pm
Elmira
@
Junction City

3A-SD3 Special District 3

7pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

7pm
Coquille
@
Brookings-Harbor

7pm
Douglas
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Wheeler Field (AKA US Cellular Field 10)
7pm
South Umpqua
@
Phoenix

7pm
North Valley
@
Lakeview

Non-League

7pm
Scio
@
Rainier

7pm
Newport
@
Siuslaw

7pm
Creswell
@
Jefferson

7pm
Sisters
@
Burns

7pm
La Pine
@
Corbett

7pm
Harrisburg
@
North Marion

7pm
Yamhill-Carlton
@
Dayton

7pm (MT)
New Plymouth (ID)
@
Nyssa

6pm
Valley Catholic
@
Colton

7pm
Warrenton
@
Amity

7pm (MT)
Parma (ID)
@
Vale

7pm
McLoughlin
@
College Place (WA)

7pm
Stanfield
@
Kennedy

7pm (MT)
Ontario
@
Caldwell (ID)

Non-League

7pm
North Douglas / Yoncalla
@
Taft

7pm
Regis
@
Gaston

7pm
Monroe
@
Oakland

7pm
Santiam
@
Knappa

7pm
Toledo
@
Heppner

7pm
Nestucca
@
Central Linn

7pm
Umatilla
@
Tri Cities Prep (WA)

7pm
Oakridge
@
Vernonia

7pm
Glide
@
Grant Union

7pm
Sheridan
@
Bandon / Pacific

7pm
Weston-McEwen / Griswold
@
Culver

7pm
Rogue River
@
Waldport

Non-League

1pm
Camas Valley
@
Powder Valley

N
Dufur Classic
7:30pm
Lost River
@
Adrian

Dufur
7pm
Pilot Rock
@
Imbler

N
Eastern Oregon University
7pm
Tulelake (CA)
@
Bonanza

4pm
Prospect Charter
@
Cove

Dufur Classic

Jamboree


TBD
TBD
@
Ione / Arlington

Dufur Classic
N
Dufur

1A[6]-SD1 Special District 1

7pm
Joseph
@
Echo

3pm
Harper Charter
@
South Wasco County

2pm
Huntington
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil

1A[6]-SD2-S Special District 2 - South

4pm
Riddle
@
Days Creek

4pm
Powers
@
Elkton

1pm
Glendale
@
Gilchrist

1A[6]-SD2-N Special District 2 - North

7pm
Mapleton
@
Jewell

Broadcast Coverage
7pm
McKenzie
@
Siletz Valley

7pm
Crow
@
Triangle Lake