Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
Pacific Office Automation - 1 Ad

2021 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD2 Special District 2

7pm
27
26
Mountainside
@
Sunset

OT
7pm
35
0
Westview
@
Southridge

7pm
13
49
Beaverton
@
Jesuit

6A-SD3 Special District 3

7pm
50
49
Liberty
@
Newberg

6A-SD5 Special District 5

7pm
28
27
West Linn
@
Lakeridge

7pm
36
45
Oregon City
@
Tigard

7pm
35
26
Lake Oswego
@
Tualatin

6A-SD6 Special District 6

7pm
0
1
F
Bend
@
Sprague

Forfeit
7pm
21
13
McNary
@
South Salem

6A-SD7 Special District 7

7pm
20
38
North Medford
@
Roseburg

7pm
19
31
Grants Pass
@
South Medford

Spiegelberg Stadium

Non-League

7pm
0
63
Aloha
@
Mountain View

7pm
2
51
David Douglas
@
Sheldon

5A-SD1 Special District 1

7pm
54
6
Hood River Valley
@
The Dalles

5A-SD2 Special District 2

7pm
0
1
F
St. Helens
@
North Salem

Forfeit
7pm
48
13
Scappoose
@
McKay

5A-SD3 Special District 3

7pm
10
27
Crescent Valley
@
Dallas

7pm
47
7
Silverton
@
Central

7pm
21
33
Corvallis
@
South Albany

5A-SD4 Special District 4

7pm
17
10
Crater
@
Eagle Point

OT
7pm
0
10
North Bend
@
Springfield

7pm
14
20
Ashland
@
Willamette

7pm
42
32
Thurston
@
Churchill

4A-SD1 Special District 1

7pm
1
0
F
Banks
@
Valley Catholic

Forfeit
7pm
6
41
Astoria
@
Tillamook

7pm
16
14
Seaside
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

4A-SD3 Special District 3

7pm
42
28
Stayton
@
Sweet Home

4A-SD4 Special District 4

5:30pm
1
0
F
Marshfield
@
Cottage Grove

Forfeit
7pm
0
1
F
Elmira
@
North Eugene

Forfeit

4A-SD5 Special District 5

7pm
0
49
North Valley
@
Mazama

HOMECOMING
7pm
38
0
Hidden Valley
@
Klamath Union

Non-League

7pm
38
33
Cascade
@
Marist Catholic

7pm
34
13
Vale
@
Baker

7pm (MT)
55
16
La Grande
@
Nyssa / Harper Charter

7pm (MT)
0
52
McLoughlin
@
Ontario

7pm
22
56
Amity
@
Banks

7pm
16
43
Rainier
@
Marshfield

Cottage Grove High School

3A-SD1 Special District 1

7pm
35
0
Philomath
@
Willamina

7pm
0
34
Clatskanie
@
Yamhill-Carlton

3A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
26
34
La Pine
@
Siuslaw

3A-SD2 Special District 2

7pm
7
35
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

US Cellular Wheeler Field
7pm
42
13
Junction City
@
Santiam Christian

7pm
28
26
Sisters
@
Pleasant Hill

Non-League

7pm
C
X
L
Douglas
@
South Umpqua

7pm
C
X
L
Coquille
@
Harrisburg

7pm
C
X
L
Harrisburg
@
Bandon

2A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

7pm
27
38
Vernonia
@
Nestucca

2A-SD2 Special District 2

7pm
14
34
Regis
@
Kennedy

7pm
18
7
Santiam
@
Salem Academy

2A-SD3 Special District 3

7pm
41
7
Oakland
@
Creswell

7pm
28
38
Lowell
@
Monroe

7pm
1
0
F
Jefferson
@
Oakridge

Forfeit

2A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Reedsport
@
Illinois Valley

7pm
30
8
Lakeview
@
Rogue River

7pm
0
1
F
Glide
@
Bandon

Forfeit

2A-SD5 Special District 5

7pm
41
8
Weston-McEwen
@
Irrigon

3pm
21
26
Stanfield
@
Grant Union

Non-League

6pm
12
20
Umatilla
@
Gaston

7pm
18
51
Jefferson
@
Bandon

1A-SD1 Special District 1

7pm
28
50
Crosspoint Christian
@
Bonanza

7pm
0
1
F
Days Creek
@
Myrtle Point

Forfeit

1A-SD2 Special District 2

7pm
51
14
Powder Valley
@
Union

7pm (MT)
6
56
Cove
@
Adrian

2pm
16
30
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Imbler

7pm
26
30
Sherman / Condon
@
Ione / Arlington

Arlington HS

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Player]

7pm
40
13
Triangle Lake
@
Siletz Valley

7pm
25
0
Elkton
@
Prospect Charter / Butte Falls

7pm
47
18
North Douglas
@
Riddle

3pm
6
48
North Lake
@
Powers

4pm
52
0
Yoncalla
@
Gilchrist

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Player]

7pm
6
24
Pine Eagle
@
Prairie City / Burnt River

7pm
29
32
South Wasco County
@
Echo

2pm
6
63
Dayville / Monument
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Spray

Non-League

7pm
26
55
Elgin
@
Enterprise

7pm
C
X
L
Glendale
@
Mohawk

7pm
27
28
Redding Christian (CA)
@
Myrtle Point