Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
HTT-PartnershipAdBanners_160x600_2021.jpg Ad

2021 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
0
1
F
Ida B. Wells
@
Grant

Forfeit
@ Marshall Campus
7pm
13
39
Franklin
@
Lincoln

Cleveland High School
6pm
28
22
Roosevelt
@
Jefferson, Portland

6A-SD3 Special District 3

7pm
48
14
Sherwood
@
McMinnville

7pm
43
24
Century
@
Glencoe

Hare Field

6A-SD4 Special District 4

7pm
48
35
Sandy
@
Gresham

7pm
7
28
Reynolds
@
Nelson

7pm
0
1
F
Centennial
@
Clackamas

Forfeit
7pm
21
49
Barlow
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro

Non-League

7pm
48
0
Pendleton / Griswold / Nixyaawii
@
McDaniel

7pm
48
14
Clackamas
@
Grant

Franklin High School

5A-SD1 Special District 1

7pm
30
0
Ridgeview
@
Parkrose

7pm
36
20
Redmond
@
Putnam

7pm
1
0
F
Pendleton / Griswold / Nixyaawii
@
La Salle Prep

Forfeit

5A-SD2 Special District 2

7pm
54
0
Wilsonville
@
Forest Grove

7pm
6
42
Hillsboro
@
Canby

5A-SD3 Special District 3

7pm
7
21
Lebanon
@
West Albany

4A-SD2 Special District 2

7pm
16
19
Crook County
@
Molalla

7pm
0
1
F
North Marion
@
Gladstone

Forfeit
7pm
42
14
Estacada
@
Madras

4A-SD3 Special District 3

7pm
7
44
Newport
@
Woodburn

4A-SD5 Special District 5

7pm
6
49
Phoenix
@
Henley

Non-League

6pm
26
19
Taft
@
Marshfield [JV]

3A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
1
0
F
Amity
@
Scio

Forfeit

3A-SD1 Special District 1

7pm
0
1
F
Taft
@
Dayton

Forfeit
7pm
1
0
F
Rainier
@
Blanchet Catholic

Forfeit
7pm
36
14
Warrenton
@
Corbett

Non-League

7pm
34
36
Brookings-Harbor
@
Gold Beach

OT- GB 8, BH 6

2A-SD2 Special District 2

7pm
41
21
Culver
@
Gervais

2A-SD3 Special District 3

7pm
0
36
Central Linn
@
Toledo

2A-SD5 Special District 5

7pm
0
61
Riverside
@
Heppner

Non-League

7pm
34
35
Sheridan
@
Colton

1A-SD1 Special District 1

7pm
51
0
Lost River
@
Chiloquin

Mazama High School
7pm
80
36
St. Paul
@
Waldport

1A-SD2-W Special District 2 - West

7pm
46
44
Dufur
@
Pilot Rock

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Player]

7pm
48
0
Alsea
@
Crow

Non-League

7pm
34
20
Camas Valley
@
Mohawk