Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Recruit Officials Ad

2021 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD4 Special District 4

7:30pm
1
0
F
Sandy
@
Reynolds

Forfeit
Mt. Hood CC
7pm
31
6
David Douglas
@
Centennial

7pm
41
0
Barlow
@
Nelson

7pm
0
1
F
Gresham
@
Clackamas

Forfeit

Non-League

7pm
21
42
Sherwood
@
Lakeridge

7pm
42
22
Mountain View
@
Century

7pm
7
40
Mountainside
@
Lake Oswego

7pm
8
19
Ida B. Wells
@
McMinnville

7pm
48
6
Sunset
@
Tigard

7pm
17
3
West Linn
@
Jesuit

7pm
17
21
Beaverton
@
West Albany

7pm
7
27
Grants Pass
@
Bend

7pm
36
29
Sheldon
@
Glencoe

Hare Field
7pm
29
34
Newberg
@
West Salem

7pm
13
35
South Medford
@
McNary

7pm
C
X
L
North Medford
@
Del Norte (CA)

7pm
0
56
Aloha
@
Liberty

7pm
7
41
Grant
@
Silverton

7pm
17
28
Camas (WA)
@
Central Catholic

Old Oregon City High School
7pm
28
48
Roosevelt
@
North Salem

7pm
0
49
Oregon City
@
Westview

7pm
41
20
Sprague
@
Corvallis

7pm
28
27
Crescent Valley
@
Lincoln

Ida B. Wells HS
7pm
56
12
McDaniel
@
Fort Vancouver (WA)

7pm
21
14
South Albany
@
Franklin

7pm
44
33
Tualatin
@
Menlo Atherton (CA)

7pm
27
26
Pendleton / Griswold / Nixyaawii
@
Southridge

5A-SD4 Special District 4

7pm
28
35
Eagle Point
@
Churchill

South Albany
7pm
0
1
F
Willamette
@
Springfield

Forfeit

Non-League

7pm
40
0
Forest Grove
@
The Dalles

7pm
35
14
Henley
@
Ashland

7pm
28
6
St. Helens
@
La Salle Prep

7pm
26
20
Canby
@
Dallas

7pm
19
42
Lebanon
@
Wilsonville

7pm
24
40
Redmond
@
Central

7pm
26
20
Ridgeview
@
Crook County

7pm
39
7
South Umpqua
@
Springfield

Non-League

7pm
20
35
Mazama
@
Marshfield

7pm
21
12
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Molalla

7pm
6
46
Phoenix
@
Sutherlin

7pm
49
12
Marist Catholic
@
Sweet Home

5:30pm
7
45
Cottage Grove
@
Astoria

CMH Field Astoria
7pm
0
24
Gladstone
@
Banks

7pm
13
48
Newport
@
Tillamook

7pm
0
55
North Marion
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
52
0
Philomath
@
Valley Catholic

7pm
C
X
L
Burns
@
Sisters

7pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Elmira

Broadcast Coverage
7pm
38
8
Estacada
@
Stayton

7pm
C
X
L
Corbett
@
Madras

7pm
13
39
North Eugene
@
Junction City

7pm
0
35
Klamath Union
@
Woodburn

7pm
8
54
Ontario
@
Homedale (ID)

7pm (MT)
25
0
Vale
@
Parma (ID)

3pm
21
20
North Valley
@
St. Mary's, Medford

Sutherlin HS

Non-League

7pm
0
40
Harrisburg
@
Creswell

7pm
42
12
Dayton
@
Clatskanie

3pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Taft

Broadcast Coverage
7pm
C
X
L
Cascade Christian
@
La Pine

Broadcast Coverage
7pm
8
10
Regis
@
Blanchet Catholic

7pm
14
45
Knappa
@
Warrenton

7pm
20
36
Scio
@
Jefferson

7pm (MT)
16
0
Cole Valley (ID)
@
Nyssa / Harper Charter

7pm
12
48
Willamina
@
Santiam

7pm
7
54
McLoughlin
@
College Place (WA)

7pm
C
X
L
Douglas
@
Pleasant Hill

7pm
46
7
Rainier
@
Salem Academy

7pm
C
X
L
Douglas
@
Glide

Non-League

7pm
12
20
Oakland
@
Coquille

7pm
66
14
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Riverside

7pm
34
6
Kennedy
@
Gaston

6pm
32
0
Bandon
@
Sheridan

5pm
21
6
Colton
@
Stanfield

7pm
C
X
L
Illinois Valley
@
Salem Academy

7pm
68
22
Vernonia
@
Oakridge

7pm
19
0
Heppner
@
Toledo

7pm
6
43
Culver
@
Weston-McEwen

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Player]

7pm
47
19
Crow
@
Siletz Valley

7pm
19
33
Triangle Lake
@
Alsea

7pm
44
32
Elkton
@
North Douglas

4pm
6
39
Prospect Charter / Butte Falls
@
Powers

2pm
1
0
F
Yoncalla
@
North Lake

Forfeit

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Player]

7pm
32
39
Echo
@
Joseph

3pm
19
0
South Wasco County
@
Pine Eagle

Halfway
1pm
74
8
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Huntington

Non-League

6pm
38
12
Bonanza
@
Tulelake (CA)

7pm
12
52
Union
@
Imbler

N
EOU
3pm
36
24
St. Paul
@
Lost River

6pm
24
32
Ione / Arlington
@
Perrydale

2pm
16
14
Crane
@
Enterprise