Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD2 Special District 2

7pm
14
21
Mountainside
@
Jesuit

OT
7pm
14
19
Southridge
@
Aloha

7pm
63
31
Sunset
@
Beaverton

6A-SD3 Special District 3

7:30pm
10
34
Glencoe
@
Sherwood

7:30pm
9
56
McMinnville
@
Newberg

7:30pm
28
32
Century
@
Liberty

6A-SD4 Special District 4

7pm
35
0
Clackamas
@
Sandy

6A-SD5 Special District 5

7pm
7
42
Lake Oswego
@
West Linn

7pm
17
34
Tigard
@
Lakeridge

7pm
43
13
Tualatin
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

6A-SD6 Special District 6

7:30pm
20
28
McNary
@
West Salem

7pm
3
7
Summit
@
Mountain View

6A-SD7 Special District 7

7pm
56
55
South Medford
@
Grants Pass

3 OT
7pm
0
35
Roseburg
@
North Medford

Spiegelberg Stadium

Non-League

7:30pm
46
20
Sprague
@
McKay

7:30pm
41
30
North Salem
@
South Salem

6:30pm
27
7
Sheldon
@
Churchill

7pm
6
12
Madison
@
Parkrose

5A-SD1 Special District 1

7pm
0
28
Pendleton / Nixyaawii
@
Redmond

7pm
46
26
Ridgeview
@
Hood River Valley

5A-SD2 Special District 2

7pm
27
42
Scappoose
@
Canby

7pm
C
X
L
Wilsonville
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
24
26
Forest Grove
@
St. Helens

5A-SD3 Special District 3

7:30pm
62
0
Dallas
@
Crescent Valley

7:30pm
0
28
Lebanon
@
West Albany

7:30pm
35
0
Silverton
@
Central

7:30pm
8
29
South Albany
@
Corvallis

5A-SD4 Special District 4

7pm
28
7
Crater
@
Eagle Point

Senior Night
6:30pm
7
42
Springfield
@
Willamette

Non-League

7pm
7
40
North Bend
@
Marshfield

7pm
C
X
L
North Valley
@
Hidden Valley / Illinois Valley

Broadcast Coverage

4A-SD1 Special District 1

7pm
14
18
Seaside
@
Tillamook

4A-SD2 Special District 2

7pm
21
60
Molalla
@
Gladstone

7pm
6
28
Madras
@
Crook County

4A-SD3 Special District 3

7pm
52
0
Cascade
@
Stayton

7pm
15
8
Woodburn
@
Sweet Home

4A-SD4 Special District 4

7pm
34
14
Marist Catholic
@
Elmira

4A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
Henley
@
Klamath Union

4A-SD6 Special District 6

7pm
8
41
Ontario
@
Baker

Non-League

7pm
7
34
Valley Catholic
@
North Marion

7pm
46
19
Stanfield
@
McLoughlin

7pm
36
6
Estacada
@
Astoria

CMH Field Astoria

3A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
2
34
Willamina
@
Amity

3A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
34
42
Yamhill-Carlton
@
Warrenton

7pm
C
X
L
Corbett
@
Rainier

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
37
0
Cascade Christian
@
South Umpqua

7pm
C
X
L
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford

Broadcast Coverage
Gary H. Wheeler Field (AKA Field 10), 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501

3A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
0
42
Harrisburg
@
Pleasant Hill

7pm
19
36
Sisters
@
Siuslaw

7pm
34
7
Santiam Christian
@
Junction City

Non-League

7pm
41
20
Kennedy
@
Dayton

2A-SD1 Special District 1

7pm
0
61
Sheridan
@
Salem Academy

7pm
40
8
Knappa
@
Vernonia

7pm
0
38
Nestucca
@
Gaston

2A-SD2 Special District 2

7pm
52
18
Regis
@
Jefferson

2A-SD3 Special District 3

7pm
20
26
Creswell
@
Oakland

7pm
39
0
Lowell
@
Central Linn

7pm
41
0
Monroe
@
Reedsport

2A-SD4 Special District 4

7pm
16
13
Bandon
@
Glide

Non-League

6pm
44
6
Days Creek / Riddle
@
Gold Beach

2pm
68
8
Adrian / Jordan Valley
@
Imbler

7pm
30
44
Camas Valley
@
Yoncalla / North Douglas

1pm
C
X
L
Lakeview
@
Grant Union

Broadcast Coverage
7pm
30
48
Glendale
@
Myrtle Point / Powers

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
C
X
L
Mohawk
@
Mapleton

7pm
52
20
Falls City / Kings Valley Char.
@
Perrydale

1A-SD2 Special District 2

7pm
60
22
Pilot Rock
@
Ione / Arlington

Ione High School

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

1pm
60
53
Elkton
@
North Lake / Paisley

7pm
32
45
Eddyville Charter
@
Triangle Lake

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

4pm
46
24
Joseph
@
Echo

2pm
40
24
South Wasco County
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Fossil
7pm
C
X
L
Harper Charter
@
Sherman / Condon

Condon High School