Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Office phone lines are down,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
Wilson Sporting Goods Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD2 Special District 2

7pm
21
27
Westview
@
Aloha

7pm
49
7
Mountainside
@
Beaverton

6A-SD3 Special District 3

7:30pm
9
14
Sherwood
@
Newberg

7:30pm
28
13
Century
@
McMinnville

7:30pm
22
42
Liberty
@
Glencoe

Hare Field

6A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
Lake Oswego
@
Tigard

Broadcast Coverage
7pm
37
6
West Linn
@
Tualatin

7pm
20
35
Oregon City
@
Lakeridge

6A-SD7 Special District 7

7pm
27
20
North Medford
@
Grants Pass

Non-League

7:30pm
14
19
West Albany
@
McNary

7pm
9
6
Crater
@
South Medford

7:30pm
21
20
Sprague
@
Lebanon

7:30pm
7
26
South Salem
@
Dallas

7pm
35
0
Southridge
@
Forest Grove

7pm
6
35
Jesuit
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium
7pm
0
40
Sandy
@
Sunset

5A-SD1 Special District 1

7pm
46
0
Pendleton / Nixyaawii
@
Parkrose

7pm
30
14
Hood River Valley
@
La Salle Prep

5A-SD2 Special District 2

7pm
54
0
Hillsboro
@
St. Helens

7pm
15
34
Scappoose
@
Wilsonville

5A-SD3 Special District 3

7:30pm
12
9
Crescent Valley
@
South Albany

5A-SD4 Special District 4

6:30pm
35
6
Thurston
@
Churchill

Non-League

7pm
47
0
Hidden Valley / Illinois Valley
@
Phoenix

7pm
42
14
Marist Catholic
@
North Bend

6:30pm
21
40
North Eugene
@
Willamette

7:30pm
7
21
McKay
@
Corvallis

7pm
24
7
Eagle Point
@
Springfield

3:30pm
0
12
Central Linn
@
Thurston [JV]

4A-SD1 Special District 1

7pm
49
0
Seaside
@
Valley Catholic

7pm
49
18
Banks
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-SD2 Special District 2

7pm
21
0
Molalla
@
Madras

6pm
22
35
Estacada
@
Gladstone

7pm
18
7
Crook County
@
North Marion

4A-SD3 Special District 3

7pm
41
0
Cascade
@
Woodburn

4A-SD5 Special District 5

7pm
0
35
Henley
@
Mazama

4A-SD6 Special District 6

7pm (MT)
12
21
Baker
@
Vale

7pm (MT)
46
14
Nyssa
@
Ontario

Non-League

7pm
6
41
Klamath Union
@
Sutherlin

4pm
42
0
McLoughlin
@
Irrigon

7pm
0
0
Newport
@
Waldport

7pm
8
20
Sweet Home
@
Elmira

3A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
0
50
Clatskanie
@
Rainier

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
0
48
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

7pm
8
40
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

US Cellular Field #10

3A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
20
6
Pleasant Hill
@
Sisters

7pm
24
26
Siuslaw
@
La Pine

7pm
35
0
Junction City
@
Harrisburg

Non-League

7pm
8
45
Kennedy
@
Santiam Christian

7pm
42
8
Amity
@
Dayton

7pm
21
14
Regis
@
Blanchet Catholic

7pm
45
8
Salem Academy
@
Scio

2A-SD1 Special District 1

7pm
28
22
Gaston
@
Sheridan

7pm
7
14
Vernonia
@
Colton

2A-SD2 Special District 2

7pm
18
28
Gervais
@
Jefferson

6pm
D
O
N
E
Santiam
@
Culver

2A-SD3 Special District 3

7pm
26
12
Monroe
@
Lowell

7pm
7
0
Creswell
@
Reedsport

7:30pm
C
X
L
Oakland
@
Central Linn

2A-SD5 Special District 5

4pm
12
14
Riverside
@
Umatilla

4pm
35
0
Heppner
@
Grant Union

7pm
8
19
Stanfield
@
Weston-McEwen

Non-League

5pm
36
0
Yoncalla / North Douglas
@
Glendale

3:30pm
16
32
Gold Beach
@
Myrtle Point / Powers

1pm (MT)
0
54
Ione / Arlington
@
Adrian / Jordan Valley

7pm
38
6
Nestucca
@
Neah-Kah-Nie

7pm
C
X
L
Days Creek / Riddle
@
Camas Valley

Broadcast Coverage

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
46
0
Lost River
@
Bonanza

1A-SD2 Special District 2

1pm
18
8
Powder Valley
@
Crane

7pm
14
60
Pilot Rock
@
Dufur

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

3pm
6
34
Jewell
@
Elkton

4pm
0
7
Triangle Lake
@
Gilchrist

N
Hamlin Middle School

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

1pm
55
6
South Wasco County
@
Prairie City

2pm
0
33
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Dayville / Monument

Monument
4pm (MT)
37
18
Joseph
@
Harper Charter

Non-League

3pm
54
8
St. Paul
@
Hosanna-Triad