Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
ePledgeDrive_WebAd-160x600.jpg Ad

2020 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7:30pm
2
8
Southridge
@
Jesuit

7:45pm
2
0
Beaverton
@
Aloha

7:30pm
1
1
Westview
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

7pm
2
3
Century
@
McMinnville

7pm
1
1
Glencoe
@
Forest Grove

7pm
2
0
Liberty
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
0
8
Reynolds
@
Clackamas

6A-6 Mountain Valley Conference

7:30pm
6
0
West Salem
@
Sprague

7:30pm
2
2
McKay
@
South Salem

Non-League

7:30pm
1
1
McNary
@
North Salem

7pm
0
2
Mountainside
@
Tigard

2pm
0
2
Crater
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
8
0
La Salle Prep
@
Putnam

4:15pm
3
1
Wilsonville
@
Scappoose

Chinook Field SW EM Watts Rd & HWY 30
7pm
0
5
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
2
1
West Albany
@
Woodburn

7:15pm
0
2
Lebanon
@
Central

7:30pm
0
8
Dallas
@
Corvallis

7pm
2
3
South Albany
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

4pm
1
3
Redmond
@
Pendleton

4:30pm
3
2
Hood River Valley
@
Ridgeview

(Ridgeview HS Stadium)

4A-1 Cowapa League

6pm
1
0
Seaside
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
1
1
Molalla
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

7pm
0
8
Sisters
@
Stayton

6pm
5
0
Philomath
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7pm
0
8
Siuslaw
@
Marist Catholic

6:30pm
0
8
Elmira
@
Cottage Grove

6:30pm
1
6
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

4:30pm
C
X
L
Henley
@
Mazama

4:30pm
C
X
L
Hidden Valley
@
North Valley

@ Dutch Bros Fair Ground Complex-Grants Pass
6:30pm
0
7
Klamath Union
@
Phoenix

PHS Stadium

4A-6 Greater Oregon League

6pm
4
1
Ontario
@
Baker / Powder Valley

Non-League

5pm
0
6
Irrigon
@
McLoughlin

4pm (MT)
0
0
La Grande [JV]
@
Four Rivers

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
0
8
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel

4:15pm
0
8
Portland Christian
@
Westside Christian

4:15pm
0
1
Riverdale
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
4
1
Delphian
@
Dayton

Senior Night

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
1
1
Douglas
@
South Umpqua

4pm
2
2
Umpqua Valley Christian
@
Brookings-Harbor

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
11
6
Livingstone Adventist Acad.
@
C.S. Lewis Academy

4pm
1
5
Willamette Valley Christian
@
Trout Lake