Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Abbys LegTrad_Nom728x90 Ad
OSAA_web-ad_160x600(2023) Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Southridge
@
Beaverton

7pm
Mountainside
@
Sunset

7pm
Westview
@
Aloha

AHS Senior Recognition Night

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Liberty
@
Century

7:15pm
Glencoe
@
Forest Grove

7:15pm
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
David Douglas
@
Nelson

7:30pm
Central Catholic
@
Gresham

7:30pm
Sandy
@
Barlow

7:30pm
Clackamas
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Tigard
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
6:30pm
Oregon City
@
Tualatin

7:30pm
West Linn
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

6:15pm
North Salem
@
Sprague

6:15pm
South Salem
@
West Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
North Medford

6:45pm
South Eugene
@
Grants Pass

5:30pm
Roseburg
@
Willamette

Broadcast Coverage

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
La Salle Prep
@
Hood River Valley

7:15pm
Hillsboro
@
Centennial

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

7:15pm
Parkrose
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:15pm
North Eugene
@
Crater

7pm
Ashland
@
Springfield

7pm
Churchill
@
Eagle Point

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
Lebanon
@
Corvallis

5:30pm
Silverton
@
South Albany

7pm
Central
@
West Albany

5:30pm
Crescent Valley
@
Woodburn

5:30pm
McKay
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Bend
@
Redmond

7pm
Ridgeview
@
Mountain View

7pm
Summit
@
Caldera

4A-1 Cowapa League

7pm
Scappoose
@
St. Helens

7pm
Astoria
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Crook County
@
Molalla

7pm
Gladstone
@
Madras

6:30pm
Estacada
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Henley
@
Mazama

7:30pm
Phoenix
@
Klamath Union

3A-3 PacWest Conference

6pm
Santiam Christian
@
Dayton

6pm
Jefferson
@
Amity

AHS Senior Night
6pm
Scio
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
La Pine
@
Siuslaw

7:30pm
Elmira
@
Pleasant Hill

7:30pm
Sisters
@
Harrisburg

Senior Recognition Night

3A-5 Far West League

7pm
South Umpqua
@
Douglas

7pm
Lakeview
@
St. Mary's, Medford

7pm
Coquille
@
Glide

7pm
Rogue River
@
Brookings-Harbor

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Umatilla
@
Riverside

2A-1 Northwest League

7:30pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Nestucca

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
Oakland
@
Lowell

7:30pm
Illinois Valley
@
Central Linn

7:30pm
Gold Beach
@
East Linn Christian

Broadcast Coverage
7:30pm
Reedsport
@
Oakridge

7:30pm
Bandon
@
Monroe

2A-4 Blue Mountain Conference

7:30pm
Enterprise
@
Weston-McEwen

7:30pm
Irrigon
@
Grant Union

Non-League

7:30pm
Stanfield
@
Crane

N
Baker HS

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Country Christian
@
Grand View Christian Acad.

Country Christian
6pm
Open Door Christian Acad.
@
St. Stephen's Acad.

7:30pm
Trinity Academy
@
Southwest Christian

7:30pm
Columbia Christian
@
North Clackamas Christian

7:30pm
Portland Waldorf
@
Valor Christian

TBD

1A-2 Casco League

7:30pm
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Academy

1A-4 Skyline League

7:30pm
Myrtle Point
@
New Hope Christian

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

7:30pm
Riddle
@
Yoncalla

7:30pm
North Douglas
@
Days Creek

7:30pm
Pacific
@
Elkton

7:30pm
Glendale
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

7:30pm
Chiloquin
@
Bonanza

7:30pm
Lost River
@
Crosspoint Christian

6:30pm
North Lake / Paisley
@
Central Christian

6:30pm
Gilchrist
@
Trinity Lutheran

1A-6 Big Sky League

6pm
South Wasco County
@
Klickitat / Glenwood

Klickitat High School
7:30pm
Sherman
@
Ione / Arlington

Arlington HS- Sr. Night
7:30pm
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
Lyle / Wishram
@
Trout Lake

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Powder Valley
@
Wallowa

7:30pm
Imbler
@
Joseph

Broadcast Coverage
7:30pm
Pilot Rock
@
Nixyaawii

7:30pm
Pine Eagle
@
Cove

7:30pm
Griswold
@
Union

5:30pm
Echo
@
Elgin

1A-8 High Desert League

7:30pm (MT)
Harper Charter
@
Jordan Valley

6pm
Long Creek
@
Dayville / Monument

6:30pm
Huntington
@
Adrian