Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
Pacific Office Automation - 1 Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Sunset
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Forest Grove
@
Sherwood

7:15pm
McMinnville
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Gresham
@
Barlow

6A-6 Central Valley Conference

7pm
South Salem
@
McNary


TBD
West Salem
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Eugene
@
North Medford

6:45pm
Sheldon
@
South Medford

6:45pm
Willamette
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:30pm
Centennial
@
Hood River Valley

HRVHS

5A-2 Midwestern League

7pm
Ashland
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Dallas
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Caldera
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Summit

4A-1 Cowapa League

7:15pm
Astoria
@
St. Helens

Broadcast Coverage
St Helens Middle School

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Gladstone
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Philomath
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marist Catholic
@
North Bend

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Phoenix
@
Henley

7:30pm
Hidden Valley
@
Klamath Union

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-2 Coastal Range League


TBD
Yamhill-Carlton
@
Rainier

7:30pm
Riverdale
@
Corbett

7:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Sheridan
@
Scio

7:30pm
Dayton
@
Jefferson

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
La Pine
@
Siuslaw

7pm
Harrisburg
@
Sisters

7:30pm
Pleasant Hill
@
Elmira

3A-5 Far West League

7:30pm
Glide
@
South Umpqua

7pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

7:30pm
North Valley
@
St. Mary's, Medford

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
McLoughlin
@
Burns

Non-League

7:30pm
Santiam Christian
@
Creswell

2A-1 Northwest League

7:30pm
Nestucca
@
Mannahouse Acad., Portland

7:30pm
Gaston
@
Knappa

7:30pm
Faith Bible
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Delphian
@
Western Christian

6pm
Salem Academy
@
Chemawa

6pm
Regis
@
Santiam

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
Reedsport
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Gold Beach
@
Monroe

7:30pm
Illinois Valley
@
Toledo

7:30pm
Oakland
@
Central Linn

7:30pm
Bandon
@
Oakridge

7:30pm
Waldport
@
Lowell

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Valor Christian
@
Country Christian

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Trinity Academy

7:30pm
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-4 Skyline League

7:30pm
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
Camas Valley
@
Elkton

7:30pm
Myrtle Point
@
Days Creek

7:30pm
North Douglas
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League


TBD
Bonanza
@
North Lake

7pm
Lost River
@
Gilchrist

6:30pm
Prospect Charter
@
Trinity Lutheran

7pm
Crosspoint Christian
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Trout Lake

7:30pm
Dufur
@
South Wasco County

7:30pm
Ione / Arlington
@
Condon

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Powder Valley
@
Imbler

7:30pm
Echo
@
Griswold

7:30pm
Pilot Rock
@
Elgin

7:30pm
Pine Eagle
@
Wallowa