Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Aloha
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Sherwood
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Clackamas
@
Gresham

7:30pm
Barlow
@
Reynolds

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Eugene
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Centennial
@
Putnam

7:15pm
Parkrose
@
La Salle Prep

5A-2 Midwestern League

7pm
North Eugene
@
Churchill

7pm
Springfield
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Woodburn
@
Lebanon

7:30pm
Dallas
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Redmond
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Caldera

Non-League

6:30pm
Hillsboro
@
Hood River Valley

HRVHS

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

7pm
North Marion
@
Philomath

5:30pm
Cascade
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Marist Catholic
@
Junction City

5:45pm
Cottage Grove
@
North Bend

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Oregon Episcopal
@
Westside Christian

7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-2 Coastal Range League

7:30pm
Banks
@
Riverdale

7:30pm
Corbett
@
Warrenton

7pm
Yamhill-Carlton
@
Neah-Kah-Nie

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Scio
@
Jefferson

7:30pm
Santiam Christian
@
Sheridan

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
Burns
@
Nyssa

2A-1 Northwest League

7:30pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Portland Christian

7:30pm
Nestucca
@
Clatskanie

7:30pm
Vernonia
@
Knappa

7:30pm
Faith Bible
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Kennedy
@
Western Christian

6pm
Culver
@
Chemawa

6pm
Regis
@
Blanchet Catholic

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

6pm
Illinois Valley
@
Gold Beach


TBD
Oakridge
@
Toledo

7:30pm
Oakland
@
Bandon

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Valor Christian
@
Grand View Christian Acad.

7:30pm
Country Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Portland Waldorf

7:30pm
Trinity Academy
@
North Clackamas Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
McKenzie
@
Mapleton

7pm
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

5:30pm
Mohawk
@
Crow

5:30pm
Triangle Lake
@
Alsea

1A-4 Skyline League

7:30pm
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
Pacific
@
Camas Valley

7:30pm
Myrtle Point
@
Powers

7:30pm
North Douglas
@
Elkton

7pm
Days Creek
@
Riddle

7:30pm
Glendale
@
New Hope Christian

1A-5 Mountain Valley League

7:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Klickitat
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
Sherman
@
Mitchell

7:30pm
Lyle
@
South Wasco County

Non-League

7pm
Central Christian
@
North Lake

7pm
Trinity Lutheran
@
Lost River