Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7:15pm
84
27
Sunset
@
Hillsboro

7pm
47
66
Forest Grove
@
Clackamas

7pm
56
25
Grants Pass
@
Springfield

6:30pm
40
59
Grant
@
Tigard

Curtis Winter Classic

5:30pm
64
45
Central Catholic
@
Timberline (WA)

Curtis Winter Classic
N
Curtis High School

Crook County Sub-Varsity Tournament

6pm
59
39
Redmond [JV]
@
North Lake / Paisley

Crook County Sub-Varsity Tournament
N
Crook County High School

Les Schwab South Coast Tournament

7pm
50
42
Philomath
@
Redmond

Les Schwab South Coast Tournament
N
Marshfield Junior High

Seaside Holiday Classic

5:45pm
65
45
Dallas
@
Rochester (WA)

Seaside Holiday Classic
N
Seaside HS

Non-League

7:30pm
66
82
South Umpqua
@
Phoenix

Les Schwab South Coast Tournament

4pm
74
38
Cascade Christian
@
Crook County

Les Schwab South Coast Tournament
N
Marshfield High School
7pm
34
32
Hidden Valley
@
Marshfield

Les Schwab South Coast Tournament
Marshfield High School
4pm
63
32
Junction City
@
Mazama

Les Schwab South Coast Tournament
N
Marshfield Junior High

Pro Image Sports Holiday Classic

6:15pm (MT)
54
53
Baker
@
Twin Falls (ID)

Pro Image Sports Holiday Classic
N
Owyhee High School

TBD
30
77
Ontario
@
Ambrose (ID)

Pro Image Sports Holiday Classic
N
Owyhee High School

Seaside Holiday Classic

7:15pm
59
49
Elma (WA)
@
Cottage Grove

Seaside Holiday Classic
N
Seaside HS
8:45pm
42
59
Madras
@
Seaside

Seaside Holiday Classic
Seaside HS
4:15pm
32
59
Montesano (WA)
@
Astoria

Seaside Holiday Classic
N
Seaside MS

Non-League

6:30pm
59
53
Scio
@
Gervais

7:30pm
57
50
Westside Christian
@
Santiam Christian

7:30pm
34
62
Taft
@
Harrisburg

7:30pm
45
54
Oregon Episcopal
@
Dayton

7:30pm
44
39
Glide
@
North Valley

7:30pm
50
16
Heppner
@
Riverside

7:30pm
38
48
Jefferson
@
Portland Adventist Acad.

7:30pm
28
57
Clatskanie
@
Amity

7pm
23
73
Sheridan
@
Santiam

7pm
45
76
Rogue River
@
Illinois Valley

7:30pm
53
43
Umatilla
@
Irrigon

Eureka Tournament

7:30pm
20
61
Brookings-Harbor
@
Eureka (CA)

Eureka Tournament
Eureka High School

Logger Classic

6:15pm
62
67
St. Mary's, Medford
@
St. Bernard (CA)

Logger Classic
N
Eureka High School

Non-League

7:30pm
46
50
East Linn Christian Acad.
@
Regis

7pm
64
34
Mannahouse Acad., Portland
@
Perrydale

7:30pm
C
X
L
Lowell
@
Gaston

Union Bobcat Classic

4:30pm
56
68
Pilot Rock
@
Enterprise

Union Bobcat Classic
N
Union HS

1A-2 Casco League

7pm
9
54
Oregon School f/t Deaf
@
St. Paul

1A-3 Mountain West League

7pm
30
66
Crow
@
Alsea

5:30pm
49
19
Triangle Lake
@
McKenzie

Non-League

7:30pm
39
49
C.S. Lewis Academy
@
Southwest Christian

6:30pm (MT)
16
38
McDermitt (NV)
@
Jordan Valley

Union Bobcat Classic

7:30pm
36
43
Imbler
@
Union

Union Bobcat Classic
Union HS
4:30pm
50
51
Four Rivers
@
Cove

Union Bobcat Classic
N
Powder Valley HS
7:30pm
23
61
Elgin
@
Powder Valley

Union Bobcat Classic
N
Powder Valley HS