Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-6 Central Valley Conference

7:45pm
McKay
@
North Salem

Non-League

6:45pm
Thurston
@
Willamette

7:15pm
Sprague
@
Century

Sherwood Jamboree


TBD
Westview
@
TBD

Sherwood Jamboree
N
Sherwood HS

Jamboree

5pm
TBD
@
Sherwood


TBD
Franklin
@
TBD

OC Jamboree
N
Oregon City HS
6pm
West Linn
@
Barlow

6pm
Lincoln
@
Barlow


TBD
South Salem
@
Oregon City

5pm
TBD
@
Newberg

Canby Jamboree
N
Canby High School
5pm
Lakeridge
@
David Douglas

5pm
Westview
@
Ida B. Wells

Sherwood High School
6pm
Reynolds
@
Hillsboro

Broadcast Coverage
Hillsboro High School
5:35pm
West Salem
@
Sherwood

6:35pm
West Salem
@
Ida B. Wells

Sherwood High School
6pm
Clackamas
@
Barlow


TBD
TBD
@
Sunset

David Douglas
5pm
Beaverton
@
Canby

Canby Jamboree - Main Gym
6:10pm
Beaverton
@
La Salle Prep

Canby Jamboree - Main Gym
6pm
TBD
@
Liberty

Non-League

5:45pm
Churchill
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6pm
Parkrose
@
De La Salle North Catholic

Jamboree

5pm
TBD
@
Canby

Canby Jamboree
N
Canby High School

Non-League

7:30pm
North Bend
@
Siuslaw

7pm
Seaside
@
Cascade

7pm
Molalla
@
Scappoose

7pm
Douglas
@
Marshfield

MHS Main Gym
7:30pm
Phoenix
@
North Valley

7pm
St. Helens
@
Estacada

6:30pm
Pendleton
@
Gladstone

7:30pm
Sweet Home
@
Elmira

7:30pm
Umatilla
@
La Grande

Jamboree

7:15pm
Western Christian
@
Junction City

Junction City HS

TBD
North Marion
@
Junction City

7:55pm
Western Christian
@
Junction City

@ Junction City vs North Marion

Non-League

7pm
Yamhill-Carlton
@
Gervais

7:30pm
Monroe
@
Harrisburg

7pm
Burns
@
Sisters

7:30pm
Riverdale
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
7:30pm
Jefferson
@
Regis

7:30pm
Glide
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
Chemawa
@
Scio

7pm
La Pine
@
South Umpqua

Broadcast Coverage
7:30pm
Clatskanie
@
Warrenton

7:30pm
Sheridan
@
Willamina

4:30pm
Weston-McEwen
@
Riverside

7:30pm (MT)
Nyssa
@
New Plymouth (ID)

7:30pm
Blanchet Catholic
@
Valley Catholic

Non-League

7:30pm
Bandon
@
Myrtle Point

7:30pm
Delphian
@
Nestucca

6:30pm
Enterprise
@
Wallowa

7:30pm
Heppner
@
Echo

7:30pm
Triangle Lake
@
Waldport

6:30pm
Stevenson (WA)
@
Irrigon

4:30pm
New Hope Christian
@
Illinois Valley [JV]

Non-League

6:30pm
Central Christian
@
Horizon Christian, Hood River

7pm
Camas Valley
@
Pacific

5:30pm
Elkton
@
Mapleton

5pm
Gilchrist
@
Crow

7:30pm
Bonanza
@
Chiloquin

8pm
Lost River
@
Tulelake (CA)

5:30pm
Alsea
@
Perrydale

7:30pm
Four Rivers
@
Cove

7pm
Oregon School f/t Deaf
@
Washington School for the Deaf (WA)

6:30pm
Lyle / Wishram
@
C.S. Lewis Academy

6pm
South Wasco County
@
Southwest Christian

7pm
Trout Lake
@
Columbia - White Salmon (WA)