Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Grant
@
McDaniel

7pm
Jefferson, Portland
@
Roosevelt

7pm
Franklin
@
Cleveland

7pm
Benson
@
Lincoln

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Sherwood
@
Century

5:45pm
Forest Grove
@
Liberty

Broadcast Coverage
5:45pm
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7:15pm
Central Catholic
@
Centennial

7:30pm
Clackamas
@
Nelson

7:30pm
David Douglas
@
Reynolds

6:30pm
Gresham
@
Sandy

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
West Salem
@
Mountain View

6:30pm
McKay
@
Sprague

6:30pm
Summit
@
South Salem

6:30pm
McNary
@
Bend

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
St. Helens
@
Parkrose

7:15pm
Scappoose
@
Hillsboro

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

Broadcast Coverage

5A-2 Midwestern League

5:15pm
Eagle Point
@
North Eugene

6:45pm
Thurston
@
North Bend

6:45pm
Crater
@
Churchill

7pm
Ashland
@
Springfield

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Redmond
@
Pendleton

6:30pm
Hood River Valley
@
The Dalles

6:30pm
Ridgeview
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

6pm
Valley Catholic
@
Banks

Broadcast Coverage
6pm
Tillamook
@
Astoria

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Corbett
@
Molalla

7pm
North Marion
@
Gladstone

7pm
Estacada
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Philomath
@
Sisters

7pm
Cascade
@
Newport

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Elmira
@
Siuslaw

5:45pm
Marshfield
@
Marist Catholic

5:45pm
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Hidden Valley
@
Mazama

7:30pm
Henley
@
North Valley

7:30pm
Phoenix
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
Ontario
@
Baker

7:30pm
La Grande
@
McLoughlin

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Warrenton
@
Taft

6pm
Willamina
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
La Pine

6pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

7pm
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

7pm
Cascade Christian
@
Douglas

7pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm (MT)
Umatilla
@
Nyssa

7:30pm
Irrigon
@
Burns

6:30pm
Riverside
@
Vale

Broadcast Coverage

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Central Linn
@
Regis

6pm
Oakland
@
Monroe

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

6pm
Lowell
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
Toledo
@
Bandon

7pm
Reedsport
@
Waldport

Broadcast Coverage
5:30pm
Coquille
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
Rogue River
@
Lost River

6:30pm
Lakeview
@
Bonanza

6pm
Glide
@
Illinois Valley

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
Pilot Rock
@
Weston-McEwen

7:30pm
Enterprise
@
Heppner

7:30pm
Union
@
Stanfield

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Country Christian

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

7:30pm
Southwest Christian
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

7pm
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

7pm
Jewell
@
St. Paul

1A-4 Skyline League

7:30pm
North Douglas
@
Riddle

7:30pm
Powers
@
Elkton

7:30pm
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

7pm
Yoncalla
@
Pacific

7:30pm
Glendale
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

7pm
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

7pm
Crosspoint Christian
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray High School
7:30pm
Ione / Arlington
@
South Wasco County

7:30pm
Klickitat / Glenwood
@
Sherman

7:30pm
Dufur
@
Condon

6:30pm
Bickleton
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Nixyaawii
@
Joseph

Broadcast Coverage
7:30pm
Powder Valley
@
Wallowa

7:30pm
Cove
@
Elgin

7:30pm
Pine Eagle
@
Griswold

1A-8 High Desert League

5:30pm (MT)
Prairie City
@
Jordan Valley

7:30pm (MT)
Huntington
@
Adrian

7:30pm
Crane
@
Dayville / Monument

Dayville

Non-League

7:30pm
Echo
@
Trout Lake

3:30pm
Prospect Charter
@
Milo Adventist Acad.