Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
HTT-PartnershipAdBanners_160x600_2021.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Jefferson, Portland
@
Ida B. Wells

7pm
Cleveland
@
McDaniel

7pm
Roosevelt
@
Lincoln

6A-4 Mt. Hood Conference

7:15pm
Reynolds
@
Centennial

Non-League

7pm
West Linn
@
Jesuit

7pm
Sherwood
@
Sunset

6:30pm
Mountain View
@
Ridgeview

7pm
Sprague
@
Oregon City

6:30pm
La Salle Prep
@
Roseburg

7pm
McMinnville
@
Southridge

6:30pm
Newberg
@
West Salem

7pm
South Eugene
@
Beaverton

7:15pm
Canby
@
Scappoose

7pm
Springfield
@
Sheldon

6:30pm
Bend
@
Redmond


TBD
Yreka High School (CA)
@
North Medford

6:30pm
Roseburg
@
Tigard

6:30pm
Summit
@
Crook County

5A-2 Midwestern League

7:45pm
Crater
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Dallas
@
Silverton

7:30pm
Lebanon
@
Central

Non-League

7:30pm
North Valley
@
Eagle Point

7pm
North Bend
@
Cottage Grove

5:30pm
St. Helens
@
Yamhill-Carlton


TBD
Hood River Valley
@
Skyview (WA)

Non-League

5:30pm
Klamath Union
@
Sisters

7:15pm
Harrisburg
@
Elmira

Broadcast Coverage
7pm
Fruitland (ID)
@
Baker

7pm
North Marion
@
Banks

7:15pm
Woodburn
@
Marist Catholic

7:15pm
Creswell
@
Junction City

6pm
Molalla
@
Seaside


TBD
Stayton
@
Gladstone

8pm
Henley [JV]
@
Lost River

6pm
Taft
@
Tillamook

7pm
Sweet Home
@
Corbett

7pm
Newport
@
Marshfield

Marshfield High School

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Westside Christian
@
De La Salle North Catholic

7:30pm
Riverdale
@
Oregon Episcopal

7:30pm
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

Non-League

7:30pm
Riverview (WA)
@
Umatilla

7:30pm
La Pine
@
Trinity Lutheran

6pm
Pleasant Hill
@
Blanchet Catholic

7:30pm (MT)
Nyssa
@
Payette (ID)

7pm
Umpqua Valley Christian
@
Douglas

2A-1 Northwest League

7:30pm
Knappa
@
Faith Bible

Forrest Hills Lutheran
7pm
Gaston
@
Nestucca

7:30pm
Columbia Christian
@
Vernonia

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Monroe
@
Regis

6pm
Oakland
@
Oakridge

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Lowell

6pm
Central Linn
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
Bandon
@
Coquille

5:30pm
Waldport
@
Myrtle Point

7pm
Toledo
@
Gold Beach

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Pilot Rock
@
Enterprise

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Open Door Christian Acad.
@
St. Stephen's Acad.

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

7pm
Crosshill Christian
@
St. Paul

7pm
Perrydale
@
Livingstone Adventist Acad.

7pm
Oregon School f/t Deaf
@
Falls City

1A-3 Mountain West League

7pm
Siletz Valley
@
Eddyville Charter

7pm
Mapleton
@
Triangle Lake

7pm
Alsea
@
Mohawk

5:30pm
Crow
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

7:30pm
Glendale
@
Riddle

7:30pm
Days Creek
@
Elkton

7:30pm
Camas Valley
@
New Hope Christian

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
Joseph
@
Wallowa

7:30pm
Nixyaawii
@
Griswold

7:30pm
Powder Valley
@
Cove

1A-8 High Desert League


TBD
Four Rivers
@
Huntington