Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
66
38
Lincoln
@
Forest Grove

7pm
74
65
Tigard
@
Ida B. Wells

Woodburn Showcase

5:30pm
63
73
McKay
@
The Dalles

Woodburn Showcase
N
Woodburn High School

5A-2 Midwestern League

7pm
35
40
Springfield
@
Eagle Point

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
50
56
West Albany
@
South Albany

South Coast Les Schwab Tournament - Marshfield HS

5:30pm
46
42
Redmond
@
Junction City

South Coast Les Schwab Tournament - Marshfield HS
N
Marshfield HS
5:30pm
61
24
Crook County
@
North Bend

South Coast Les Schwab Tournament - Marshfield HS
N
Marshfield High School

Woodburn Tournament

7pm
49
52
Dallas
@
Woodburn

Woodburn Tournament
Woodburn High School

Non-League

6:30pm
C
X
L
Ontario
@
Lakeview

7pm
48
62
Baker [JV]
@
Prairie City

7pm
56
61
Vale
@
La Grande

Dayton Basketball Tournament

7:30pm
25
58
Molalla
@
Dayton

Dayton Basketball Tournament
Dayton High School
4:30pm
58
71
Willamina
@
Tillamook

Dayton Basketball Tournament
N
Dayton High School
6pm
36
51
Clatskanie
@
Estacada

Dayton Basketball Tournament
N
Dayton High School

Seaside Holiday Classic

4:15pm
49
56
Newport
@
Astoria

Seaside Holiday Classic
N
Seaside Middle School Gym
8:45pm
50
56
Cottage Grove
@
Seaside

Seaside Holiday Classic
Seaside High School
5:30pm
88
63
Corbett
@
Rochester (WA)

Seaside Holiday Classic
N
Seaside High School
7pm
41
51
Elma (WA)
@
Madras

Seaside Holiday Classic
N
Seaside Middle School Gym

South Coast Les Schwab Tournament - Marshfield HS

8:30pm
50
52
Cascade Christian
@
Philomath

South Coast Les Schwab Tournament - Marshfield HS
N
New Marshfield Junior High OT
8:30pm
41
80
Hidden Valley
@
Marshfield

South Coast Les Schwab Tournament - Marshfield HS
Marshfield High School

Non-League

7pm
27
48
Rainier
@
Oregon Episcopal

7:30pm
27
59
Riverside
@
Heppner

7:30pm
44
62
Portland Adventist Acad.
@
Jefferson

Dayton Basketball Tournament

3pm
68
33
Santiam Christian
@
Taft

Dayton Basketball Tournament
N
Dayton High School

Non-League

7:30pm
43
63
Myrtle Point
@
Oakland

Douglas Holiday Crossover Tournament

4:30pm
C
X
L
Reedsport
@
TBD

Douglas Holiday Crossover Tournament
N
Douglas High School

Union Bobcat Classic

7:30pm
42
51
Cove
@
Union

Union Bobcat Classic
Union High School
4:30pm
62
79
Enterprise
@
Powder Valley

Union Bobcat Classic
N
North Powder High School

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
66
23
Country Christian
@
Life Christian

1A-2 Casco League

8pm
50
70
Willamette Valley Christian
@
Crosshill Christian

7pm
51
21
St. Paul
@
Oregon School f/t Deaf

1A-3 Mountain West League

7pm
18
65
McKenzie
@
Siletz Valley

7pm
17
47
Triangle Lake
@
Mohawk

7pm
27
65
Crow
@
Alsea

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
45
48
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran

1A-6 Big Sky League

7:30pm
67
40
Dufur
@
Trout Lake

Non-League

6pm
2
0
C.S. Lewis Academy / Veritas
@
Southwest Christian

Union Bobcat Classic

4:30pm
45
26
Jordan Valley
@
Imbler

Union Bobcat Classic
N
Union High School