Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
55
63
Central Catholic
@
Jesuit

7:30pm
50
76
Sherwood
@
Barlow

6:45pm
56
51
Mountain View
@
Roseburg

5:45pm
67
59
Tigard
@
Sprague

6:45pm
66
63
South Salem
@
South Eugene

7pm
40
48
Clackamas
@
Mountainside

7pm
57
64
Grants Pass
@
Douglas (NV)

7pm
66
41
Canby
@
McNary

7:30pm
61
50
Cleveland
@
Gresham

7pm
64
37
Beaverton
@
Sheldon

6:45pm
64
53
Newberg
@
North Salem

6:45pm
38
66
Bend
@
North Medford

7:30pm
54
84
Skyview (WA)
@
West Linn

7:15pm
58
57
Southridge
@
Glencoe

7:30pm
43
63
Sunset
@
David Douglas

6pm
54
69
Ida B. Wells
@
South Medford

7pm
39
42
Westview
@
Benson

Marshall Campus
7pm
79
51
Camas (WA)
@
Jefferson, Portland

7pm
51
45
Oregon City
@
McDaniel

Centennial Boys Basketball Tip Off Tourney

8:15pm
37
86
McKay
@
Centennial

Centennial Boys Basketball Tip Off Tourney
Centennial High School
6:30pm
42
78
Hood River Valley
@
Lincoln

Centennial Boys Basketball Tip Off Tourney
N
Centennial High School

Forest Grove Tournament

7:15pm
49
37
Scappoose
@
Forest Grove

Forest Grove Tournament
Forest Grove High School
5:45pm
46
56
Lakeridge
@
Aloha

Forest Grove Tournament
N
Forest Grove High School

Hoophall West HS Invitational

3pm (MT)
53
64
Lake Oswego
@
Pace Academy (GA)

Hoophall West HS Invitational
N
Chaparral HS

Non-League

7:30pm
54
30
Eagle Point
@
Hidden Valley

7pm
33
66
St. Helens
@
Lebanon

7pm
48
42
Central
@
Philomath

7pm
65
51
Crater
@
Mazama

7pm
54
64
Churchill
@
Crescent Valley

6:30pm
55
45
Putnam
@
Pendleton

6:45pm
58
55
Corvallis
@
Willamette

OT
7:15pm
55
69
La Salle Prep
@
The Dalles

7pm
53
38
Ridgeview
@
Madras

Non-League

7pm
53
22
La Grande
@
Molalla

7pm
73
68
Marshfield
@
Cascade

2OT
7pm
28
64
Gladstone
@
Banks

7:15pm
42
74
Valley Catholic
@
Marist Catholic

7pm
60
73
Yamhill-Carlton
@
Newport

7:30pm
54
69
St. Mary's, Medford
@
Henley

7pm (MT)
24
72
Ontario
@
Emmett (ID)

7pm
77
66
Baker
@
Estacada

7:15pm
46
72
North Valley
@
Cottage Grove

6:30pm
25
54
Sutherlin
@
Phoenix

Columbia River Clash

7:30pm
25
36
McLoughlin
@
Riverside

Columbia River Clash
N
Umatilla HS

Harrisburg Booster Club Tournament

4:30pm
C
X
L
Monroe
@
Siuslaw

Harrisburg Booster Club Tournament
N
Harrisburg High School

Junction City Les Schwab Holiday Classic

5pm
44
72
Klamath Union
@
Seaside

Junction City Les Schwab Holiday Classic
N
Junction City HS
8pm
22
57
Sweet Home
@
Junction City

Junction City Les Schwab Holiday Classic
Junction City High School

OES Invitational

4:30pm
77
70
North Marion
@
Riverdale

OES Invitational
N
Oregon Episcopal

Non-League

7:30pm
49
19
Western Christian
@
Santiam Christian

7pm
67
27
Creswell
@
Scio

7pm
56
58
Warrenton
@
Amity

7pm
49
65
South Umpqua
@
Illinois Valley

7:30pm (MT)
23
51
Nyssa
@
McCall (ID)

7:30pm
54
46
Kennedy
@
Willamina

7pm (MT)
61
37
Vale
@
Weiser (ID)

7pm
52
46
Cascade Christian [JV]
@
Prospect Charter

Columbia River Clash

4:30pm
37
56
Irrigon
@
Umatilla

Columbia River Clash
Umatilla High School

Harrisburg Booster Club Tournament

7:30pm
49
44
Blanchet Catholic
@
Harrisburg

Harrisburg Booster Club Tournament
Harrisburg High School
4:30pm
77
55
Pleasant Hill
@
Monroe

Harrisburg Booster Club Tournament
N
Harrisburg High School

Myrtle Trees Classic

5pm
36
55
Nestucca
@
Brookings-Harbor

Myrtle Trees Classic
N
Myrtle Point

OES Invitational

7:30pm
60
59
Regis
@
Oregon Episcopal

OES Invitational
OES

Non-League

7pm
55
26
East Linn Christian Acad.
@
St. Paul

6pm
54
10
Reedsport
@
Pacific

6:30pm
41
36
Coquille
@
Lowell

6pm
28
46
Oakridge
@
North Lake / Paisley

2A Preview

8pm
72
39
Toledo
@
Pilot Rock

2A Preview
Pendleton Convention Center
4:45pm
46
41
Heppner
@
Bandon

2A Preview
N
Pendleton Convention Center
1:15pm
31
74
Weston-McEwen
@
Bonanza

2A Preview
N
Pendleton Convention Center
9:45am
57
33
Stanfield
@
Culver

2A Preview
N
Pendleton Convention Center

Calvin Hiatt Memorial Tournament

4pm
39
52
Pine Eagle
@
Union

Calvin Hiatt Memorial Tournament
N
North Powder High School
1:30pm
33
55
Enterprise
@
Adrian

Calvin Hiatt Memorial Tournament
N
North Powder

Columbia River Clash

5:30pm
83
51
Nixyaawii
@
Grant Union

Columbia River Clash
N
Umatilla

Condon Christmas Tournament

1:30pm
41
21
Vernonia
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

Condon Christmas Tournament
N
Condon High School

Harney County Crossover

7:30pm
66
80
Lakeview
@
Crane

Harney County Crossover
Crane High School

Myrtle Trees Classic

8pm
54
50
Glide
@
Myrtle Point

Myrtle Trees Classic
Myrtle Point

Running Raider Tournament

8pm
23
65
Chiloquin
@
Lost River

Running Raider Tournament
Lost River High School

Southwest Christian Invitational

4:30pm
41
29
Siletz Valley
@
Delphian

Southwest Christian Invitational
N
Southwest Christian

Non-League

7pm
30
32
Perrydale
@
Mohawk

7pm
49
44
Triangle Lake
@
Yoncalla

4:30pm
39
52
Eddyville Charter
@
North Clackamas Christian

N
Condon

Arlington Snowball Tournament

7:30pm
32
51
Klickitat / Glenwood
@
Ione / Arlington

Arlington Snowball Tournament
Arlington HS
4:30pm
15
57
Griswold
@
Four Rivers

Arlington Snowball Tournament
N
Arlington High School

Calvin Hiatt Memorial Tournament

4:30pm
42
32
Jordan Valley
@
Joseph

Calvin Hiatt Memorial Tournament
N
Powder Valley HS
7:30pm
37
61
Prairie City
@
Powder Valley

Calvin Hiatt Memorial Tournament
Powder Valley High School
7pm
45
42
Dufur
@
Imbler

Calvin Hiatt Memorial Tournament
N
Powder Valley High School
1pm
43
57
Tri-Valley (ID)
@
Echo

Calvin Hiatt Memorial Tournament
N
Powder Valley HS

Condon Christmas Tournament

7:30pm
36
47
Elkton
@
Condon

Condon Christmas Tournament
Condon High School

Cow Creek Classic

7:30pm
C
X
L
TBD
@
Riddle

Cow Creek Classic
Riddle High School
7:30pm
37
69
Umpqua Valley Christian
@
Riddle

Cow Creek Classic
Riddle High School
4:30pm
41
20
Glendale
@
Mapleton

Cow Creek Classic
N
Riddle High School

Harney County Crossover

7:30pm
C
X
L
Damascus Christian
@
Crane

Harney County Crossover
Crane High School

Hawk Invite

7:30pm
29
64
Wallowa
@
Horizon Christian, Hood River

Hawk Invite
Horizon Christian Hood River
4:30pm
89
30
Open Door Christian Acad.
@
Trout Lake

Hawk Invite
N
Horizon Christian Hood River

John Howey Memorial

7:30pm
25
86
Dayville / Monument
@
South Wasco County

John Howey Memorial
Maupin
4:30pm
39
27
Cove
@
Central Christian

John Howey Memorial
N
South Wasco County HS

Running Raider Tournament

5pm
37
43
Butte Valley (CA)
@
Crosspoint Christian

Running Raider Tournament
N
Lost River

Southwest Christian Invitational

7:30pm
47
28
Jewell
@
Southwest Christian

Southwest Christian Invitational
Southwest Christian