Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
NSP Ad

2020-21 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
79
34
Roosevelt
@
Lincoln

7pm
46
56
Benson
@
Grant

7pm
26
56
Franklin
@
Cleveland

6A-2 Metro League

7pm
32
46
Westview
@
Beaverton

7pm
64
67
Aloha
@
Southridge

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
65
59
Centennial
@
Sandy

6:30pm
40
37
Clackamas
@
Barlow

6:30pm
60
69
Central Catholic
@
Gresham

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
60
33
Lake Oswego
@
Oregon City

7pm
43
40
Tualatin
@
Tigard

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
69
68
North Medford
@
Roseburg

Non-League

7pm
38
80
Trinity Lutheran
@
Bend

7:30pm
50
52
McNary
@
Crescent Valley

7pm
38
68
Madison
@
Mountainside

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
66
57
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

5A-2 Midwestern League

8pm
40
51
Eagle Point
@
Crater

5A-4 Intermountain Conference

7pm
44
61
The Dalles
@
Crook County

6:30pm
52
37
Ridgeview
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

5pm
53
38
Seaside
@
Astoria

4A-3 Oregon West Conference

7pm
55
48
Philomath
@
Sisters

7pm
42
61
Newport
@
Cascade

4A-6 Greater Oregon League

2pm
31
59
Ontario
@
La Grande

Non-League

5:30pm (MT)
59
55
Baker
@
Nyssa

8pm
43
35
McLoughlin
@
Riverside

4pm
38
45
Tillamook
@
Marshfield

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
57
53
De La Salle North Catholic
@
Portland Adventist Acad.

3A-2 PacWest Conference

7:30pm
66
70
Yamhill-Carlton
@
Dayton

3A-3 Coastal Range League

7pm
64
74
Taft
@
Clatskanie

7pm
42
34
Willamina
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
49
36
Santiam Christian
@
La Pine

6pm
48
55
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

4:30pm
C
X
L
Douglas
@
Cascade Christian

3A-6 Eastern Oregon League

5:30pm
C
X
L
Vale
@
Burns

2A-2 Tri-River Conference

7pm
53
65
Sheridan
@
Western Christian

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
61
62
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

6pm
17
61
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
63
49
Myrtle Point / Powers
@
Coquille

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
54
41
Lost River
@
Rogue River

6:30pm
67
51
Glide
@
Bonanza

Non-League

7:30pm
29
53
Colton
@
Open Door Christian Acad.

6:30pm
59
22
Union
@
Wallowa

1A-4 Skyline League

7:30pm
51
44
Days Creek
@
North Douglas

6pm
18
74
Pacific
@
Glendale

1A-5 Mountain Valley League

7pm
32
64
Chiloquin
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

6:30pm
32
42
Sherman
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
C
X
L
Echo
@
Ione / Arlington

Broadcast Coverage

Non-League

4pm
35
36
Jewell
@
St. Paul [JV]