Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
RTA_160X600.jpg Ad

2020-21 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
C
X
L
Beaverton
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Glencoe
@
Liberty

5:45pm
Sherwood
@
McMinnville

5:45pm
Century
@
Forest Grove

6A-6 Mountain Valley Conference


TBD
Sprague
@
South Salem

Non-League

6:45pm
South Eugene
@
Thurston

6:45pm
Roseburg
@
Eagle Point

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Redmond
@
The Dalles

6:30pm
Crook County
@
Hood River Valley

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Philomath
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marist Catholic
@
Siuslaw

7:15pm
Junction City
@
Elmira

5:45pm
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
North Valley
@
Hidden Valley

7:30pm
Henley
@
Phoenix

Non-League

7pm
Yamhill-Carlton
@
Cascade

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

5:30pm
Blanchet Catholic
@
Dayton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

6pm
Creswell
@
La Pine

3A-5 Far West League

7pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

7pm
Douglas
@
Sutherlin

7pm
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

Non-League

5:30pm
Taft
@
Yamhill-Carlton

2A-1 Northwest League

7pm
Portland Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Sheridan
@
Kennedy

5:30pm
Chemawa
@
Santiam

7pm
Salem Academy
@
Western Christian

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakland

7:30pm
Regis
@
Oakland

7:30pm
Lowell
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

7:30pm
Waldport
@
Reedsport

Non-League

7pm
Illinois Valley
@
Gold Beach

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Country Christian
@
Valor Christian

7:30pm
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

7pm
Jewell
@
Crosshill Christian

7pm
Falls City
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Triangle Lake
@
Alsea

5:30pm
Mapleton
@
McKenzie

7pm
Siletz Valley
@
Crow

1A-4 Skyline League

7:30pm
Camas Valley
@
Days Creek

1A-6 Big Sky League

7:30pm
C
X
L
Horizon Christian, Hood River
@
Lyle

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
Elgin
@
Cove