Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2020-21 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Newberg
@
Glencoe

7:15pm
Forest Grove
@
Sherwood

7:15pm
Liberty
@
Century

6A-7 Southwest Conference

7pm
South Medford
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:30pm
C
X
L
Scappoose
@
Parkrose

7:15pm
La Salle Prep
@
Hillsboro

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Thurston
@
North Eugene

6:45pm
Eagle Point
@
Ashland

Non-League

5:30pm
Coquille
@
North Bend

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Estacada
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Newport
@
Cascade

5:30pm
Philomath
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Junction City
@
Marist Catholic

5:45pm
Marshfield
@
Siuslaw

5:45pm
Elmira
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
North Valley
@
Klamath Union

7:30pm
Henley
@
Hidden Valley

Non-League

6pm
Rainier
@
Seaside

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

at Westside Christian HS Gym

3A-2 PacWest Conference

7pm
Amity
@
Dayton

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Rainier
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

6pm
Harrisburg
@
La Pine

3A-5 Far West League

5:30pm
South Umpqua
@
Cascade Christian

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

5:30pm
Douglas
@
Brookings-Harbor

2A-1 Northwest League

7:30pm
Portland Christian
@
Faith Bible

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Chemawa
@
Sheridan

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Regis
@
Jefferson

7:30pm
Lowell
@
Monroe

2A-4 Sunset Conference

7:30pm
Reedsport
@
Bandon

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Life Christian
@
Valor Christian

7:30pm
Life Christian
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

7pm
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

7pm
Willamette Valley Christian
@
St. Paul

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Alsea
@
Crow

5:30pm
Mapleton
@
Eddyville Charter

7pm
Alsea
@
Crow

1A-4 Skyline League

7:30pm
Days Creek
@
Canyonville Acad.

1A-6 Big Sky League

7:30pm
C
X
L
Horizon Christian, Hood River
@
Klickitat

7:30pm
Ione / Arlington
@
Bickleton

Non-League

5:30pm
Gilchrist
@
North Lake / Paisley