Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Office phone lines are down,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
4
13
Lincoln
@
Cleveland

Powell Park

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
15
0
Clackamas
@
Centennial

6 innings
5pm
12
13
Gresham
@
Reynolds

Reynolds Middle School - North Field
6:30pm
C
X
L
David Douglas
@
Central Catholic

Walker Stadium
5pm
3
13
Sandy
@
Barlow

5 inn

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
6
7
Mountain View
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

5pm
1
0
Roseburg
@
South Medford

Harry & David Field

Non-League

5pm
2
10
Franklin
@
La Salle Prep

5pm
C
X
L
South Eugene
@
Churchill

5pm
5
9
Parkrose
@
Madison

5pm
9
0
Westview
@
Canby

5pm
8
9
Roosevelt
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields 15 innings
4:30pm
16
17
Wilsonville
@
Wilson

6 innings

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
7
5
Hillsboro
@
Scappoose

5pm
2
14
St. Helens
@
Putnam

5 inn

5A-2 Midwestern League

5pm
1
7
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
4
6
Crescent Valley
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
13
8
The Dalles
@
Ridgeview

4:30pm
10
2
Pendleton
@
Redmond

4:30pm
3
9
Crook County
@
Hood River Valley

4A-4 Sky Em League

5pm
20
7
Marshfield
@
Siuslaw

5pm
18
1
Marist Catholic
@
Elmira / Triangle Lake

5pm
1
16
Cottage Grove
@
Junction City

5 inn

4A-6 Greater Oregon League

5pm
18
3
La Grande
@
Baker / Powder Valley

3pm
16
3
La Grande
@
Baker / Powder Valley

Non-League

4:30pm
C
X
L
Lost River
@
Henley [JV]

4pm
4
5
Union / Cove
@
McLoughlin

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
12
19
Blanchet Catholic
@
Dayton

4:30pm
4
5
Yamhill-Carlton
@
Scio

4:30pm
8
6
Horizon Christian, Tualatin
@
Amity

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
1
16
Clatskanie
@
Warrenton

5 innings

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
1
14
Creswell
@
Pleasant Hill

4:30pm
18
1
La Pine
@
Harrisburg

5 innings

3A-SD4 Special District 4

3pm
4
12
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

5pm
1
8
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford

4pm
9
6
South Umpqua
@
Douglas

3A-SD5 Special District 5

5pm (MT)
5
11
Nyssa
@
Vale

Non-League

4pm
1
11
Riverside
@
Stanfield / Echo

6
3pm
5
0
Heppner / Ione
@
Umatilla

4:30pm
0
10
Westside Christian
@
Western Christian

4:30pm
3
13
Sutherlin [JV]
@
North Douglas / Yoncalla

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
11
2
Portland Christian
@
Vernonia

4:30pm
12
7
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

4:30pm
16
19
Nestucca
@
Gaston

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
3
7
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

4:30pm
3
4
Oakland
@
Glide

8 innings

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
12
1
Toledo
@
Waldport

6 innings

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
14
2
North Lake
@
Prospect Charter / Butte Falls

5 innings

2A/1A-SD7 Special District 7

1pm
C
X
L
Union / Cove
@
Grant Union / Prairie City

2pm
C
X
L
Sherman / Arlington / Condon
@
Dufur / South Wasco County

4pm
C
X
L
Sherman / Arlington / Condon
@
Dufur / South Wasco County

2:30pm
C
X
L
Union / Cove
@
Grant Union / Prairie City