Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Season2_234x60_ad.jpg Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
ToyotaTT-Web Ad-160x600.jpg Ad

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-3 Pacific Conference

10am
6
7
Liberty
@
Forest Grove

8 inn

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
0
11
Summit
@
Bend

6A-7 Southwest Conference

Noon
1
8
Roseburg
@
North Medford

Double Header
2pm
9
7
Roseburg
@
North Medford

Double Header

Non-League

Noon
18
0
South Medford
@
Eagle Point

Double Header
2pm
16
0
South Medford
@
Eagle Point

Double Header
Noon
11
12
Crater
@
Grants Pass

2pm
9
15
Crater
@
Grants Pass

11am
19
1
Mountain View
@
The Dalles

The Dalles 5 innings
1pm
9
11
Franklin
@
Sandy

1:30pm
18
0
Mountain View
@
The Dalles

5 innings
1pm
16
23
Gresham
@
Wilson

11am
C
X
L
Catlin Gabel
@
Jefferson, Portland [JV]

1pm
C
X
L
Catlin Gabel
@
Jefferson, Portland [JV]

2pm
4
5
Sheldon
@
South Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

4pm
11
4
West Albany
@
Central / Kings Valley Char.

Non-League

5pm
6
13
Woodburn
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields 7 innings

4A-1 Cowapa League

1pm
3
2
Tillamook
@
Astoria

Tapiola Park
1pm
0
10
Valley Catholic
@
Banks

5 innings

4A-5 Skyline Conference

Noon
1
20
North Valley
@
Mazama

5 inn
2pm
0
1
North Valley
@
Mazama

Forfeit
Noon
1
4
Henley
@
Hidden Valley

2pm
2
7
Henley
@
Hidden Valley

Noon
2
8
Klamath Union
@
Phoenix

2pm
2
6
Klamath Union
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

Noon
0
12
Ontario
@
Baker / Powder Valley

2pm
2
9
Ontario
@
Baker / Powder Valley

Non-League

11am
9
19
Nyssa
@
La Grande [JV]

5 inn
11am
14
3
McLoughlin
@
Irrigon

6 inn
1pm
11
22
McLoughlin
@
Irrigon

5 inn

3A-SD2 Special District 2

11am
10
5
Rainier
@
Taft

1pm
14
6
Rainier
@
Taft

3A-SD3 Special District 3

1pm
19
4
La Pine
@
Pleasant Hill

5 innings
3pm
11
10
La Pine
@
Pleasant Hill

1pm
22
2
Santiam Christian
@
Harrisburg

3pm
15
5
Santiam Christian
@
Harrisburg

3A-SD4 Special District 4

Noon
3
13
Sutherlin
@
Cascade Christian

US Cellular Field # 9
2pm
2
17
Sutherlin
@
Cascade Christian

US Cellular Field # 9
3pm
10
20
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

6 inn.
1pm
0
10
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

5 inn.
1pm
0
10
Douglas
@
Brookings-Harbor

5 inn
3pm
0
10
Douglas
@
Brookings-Harbor

5 inn

Non-League

1pm
4
2
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake
@
Riverside

3pm
3
17
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake
@
Riverside

5

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
5
3
East Linn Christian Acad.
@
Regis

2pm
22
7
Lowell
@
Oakridge

5
1pm
0
12
Central Linn
@
Monroe

2A/1A-SD5 Special District 5

Noon
15
6
Coquille
@
Gold Beach

2pm
5
1
Coquille
@
Gold Beach

Noon
17
1
Reedsport
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

2pm
24
13
Reedsport
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

2A/1A-SD6 Special District 6

Noon
6
17
Prospect Charter / Butte Falls
@
Illinois Valley

5 innings
2pm
3
19
Prospect Charter / Butte Falls
@
Illinois Valley

5 inn
1pm
26
0
Lost River
@
North Lake

5 innings
2:30pm
C
X
L
Lost River
@
North Lake

Noon
8
11
Bonanza
@
Rogue River

2pm
5
8
Bonanza
@
Rogue River

2A/1A-SD7 Special District 7

Noon
C
X
L
Grant Union / Prairie City
@
Weston-McEwen

1:30pm
C
X
L
Grant Union / Prairie City
@
Weston-McEwen

Non-League

3pm
14
8
St. Paul [JV]
@
Country Christian / North Clackamas Christian