Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda Health Ad
Oregonian160X600HS.jpg Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
C
X
L
Newberg
@
Liberty

6:45pm
C
X
L
Forest Grove
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
C
X
L
Sandy
@
Gresham

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
C
X
L
Bend
@
McNary

6:30pm
C
X
L
South Salem
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
C
X
L
South Eugene
@
South Medford

6:45pm
C
X
L
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
C
X
L
Putnam
@
Scappoose

6:45pm
C
X
L
Parkrose
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

6:45pm
C
X
L
Willamette
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

4pm
C
X
L
Dallas
@
Corvallis

5:30pm
C
X
L
Dallas
@
Crescent Valley


TBD
C
X
L
North Salem
@
West Albany


TBD
C
X
L
Silverton
@
North Salem

West Albany High School

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
C
X
L
Ridgeview
@
Redmond

6:30pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Crook County

4A-2 Tri-Valley Conference


TBD
C
X
L
Molalla
@
Estacada

6pm
C
X
L
Madras
@
North Marion

6pm
C
X
L
Gladstone
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

5pm
C
X
L
Sisters
@
Newport

6pm
C
X
L
Woodburn
@
Cascade

Cascade High School
6pm
C
X
L
Stayton
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

6:45pm
C
X
L
Siuslaw
@
Elmira

6:45pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Marshfield

6:30pm
C
X
L
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
C
X
L
Henley
@
Phoenix

6:30pm
C
X
L
Mazama
@
North Valley

6:30pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Klamath Union

3A-1 Lewis & Clark League

6:15pm
C
X
L
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
C
X
L
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Dayton

6:30pm
C
X
L
Amity
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
C
X
L
Taft
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
C
X
L
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

6pm
C
X
L
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford

6pm
C
X
L
Douglas
@
Brookings-Harbor

2A-1 Northwest League

6:30pm
C
X
L
Columbia Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

6:30pm
C
X
L
Neah-Kah-Nie
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

6pm
C
X
L
Sheridan
@
Chemawa

6pm
C
X
L
Gervais
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

6pm
C
X
L
Monroe
@
Oakland

6pm
C
X
L
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

6pm
C
X
L
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
C
X
L
Reedsport
@
Waldport

6:15pm
C
X
L
Gold Beach
@
Coquille

6:30pm
C
X
L
Toledo
@
Bandon

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
C
X
L
Rogue River
@
Lost River

1A-1 The Valley 10 League

6pm
C
X
L
Damascus Christian
@
Valor Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
C
X
L
Mohawk
@
Mapleton

6pm
C
X
L
Alsea
@
Siletz Valley

1A-4 Skyline League

6pm
C
X
L
Days Creek
@
Elkton

1A-6 Big Sky League

5pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray

Spray
5pm
C
X
L
Trout Lake
@
Glenwood

1A-7 Old Oregon League

5pm
C
X
L
Imbler
@
Nixyaawii