Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
CKE_DD_2.99_160x600.jpg Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
C
X
L
Wilson
@
Grant

6:30pm
C
X
L
Lincoln
@
Cleveland

Location TBD

6A-2 Metro League

6:45pm
C
X
L
Mountainside
@
Westview

6A-4 Mt. Hood Conference

6:15pm
C
X
L
Gresham
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
C
X
L
Lakeridge
@
West Linn

6:30pm
C
X
L
Oregon City
@
Tigard

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
C
X
L
Grants Pass
@
South Medford

6:45pm
C
X
L
South Eugene
@
Roseburg

5A-2 Midwestern League

6:45pm
C
X
L
Churchill
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
C
X
L
Silverton
@
Crescent Valley

6pm
C
X
L
Central
@
Dallas

6pm
C
X
L
Corvallis
@
South Albany

6pm
C
X
L
North Salem
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
C
X
L
Redmond
@
Pendleton

6:30pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Ridgeview

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
C
X
L
Molalla
@
Madras

6pm
C
X
L
Estacada
@
Gladstone

6pm
C
X
L
Corbett
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

5pm
C
X
L
Newport
@
Sisters

6pm
C
X
L
Cascade
@
Woodburn

Woodburn High School
6pm
C
X
L
Sweet Home
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

6:45pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Siuslaw

6:30pm
C
X
L
Junction City
@
Elmira

Non-League

6:30pm
C
X
L
Banks
@
Yamhill-Carlton

5pm
C
X
L
Banks
@
Harrisburg

N
Yamhill Carlton High School
6:30pm
C
X
L
Valley Catholic
@
Catlin Gabel

3A-1 Lewis & Clark League

6:15pm
C
X
L
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
C
X
L
Taft
@
Willamina

5:30pm
C
X
L
Rainier
@
Clatskanie

3A-5 Far West League

6pm
C
X
L
Douglas
@
Sutherlin

6pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
C
X
L
Riverside
@
Irrigon

6pm (MT)
C
X
L
Nyssa
@
Vale

Non-League

6pm
C
X
L
Burns
@
La Pine

3:30pm
C
X
L
Harrisburg
@
Yamhill-Carlton

6pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
Blanchet Catholic

2A-1 Northwest League

6:30pm
C
X
L
Mannahouse Christian Acad.
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

6pm
C
X
L
Chemawa
@
Delphian

6pm
C
X
L
Gervais
@
Colton

2A-3 Central Valley Conference

6pm
C
X
L
Oakland
@
Monroe

6pm
C
X
L
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

6pm
C
X
L
Lowell
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
C
X
L
Waldport
@
Reedsport

6:15pm
C
X
L
Coquille
@
Gold Beach

6:30pm
C
X
L
Bandon
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
C
X
L
Lost River
@
Rogue River

OTHER

6pm
D
O
N
E
Union
@
Powder Valley

1A-1 The Valley 10 League

6pm
C
X
L
Valor Christian
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

6pm
C
X
L
Jewell
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
C
X
L
Mapleton
@
Mohawk

6pm
C
X
L
Siletz Valley
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
C
X
L
Elkton
@
New Hope Christian

1A-5 Mountain Valley League

5pm
C
X
L
Chiloquin
@
Butte Falls

1A-6 Big Sky League

5pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
Bickleton

Non-League

6:30pm
C
X
L
Trout Lake
@
Columbia Adventist Academy (WA)