OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
Wendys AOTW 728x90 Ad
OnPoint_Access_160X600.png Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Southridge
@
Sunset

6:45pm
Jesuit
@
Aloha

6:45pm
Westview
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
Liberty
@
Glencoe

6:45pm
Century
@
Forest Grove

6:45pm
Sherwood
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

6:15pm
Gresham
@
Barlow

6:15pm
David Douglas
@
Centennial

6:15pm
Clackamas
@
Sandy

6:15pm
Central Catholic
@
Reynolds

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Bend

6:30pm
South Salem
@
West Salem

6:30pm
Summit
@
McKay

6:30pm
McNary
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
South Eugene

6:45pm
Roseburg
@
Sheldon

6:45pm
Grants Pass
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
St. Helens
@
Hillsboro

6:45pm
La Salle Prep
@
Parkrose

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

6:45pm
Wilsonville
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Eagle Point
@
North Bend

North Bend Middle School
6:45pm
Thurston
@
North Eugene

6:45pm
Willamette
@
Crater

Senior Recognition Night
5:30pm
Springfield
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

4pm
West Albany
@
Dallas

5pm
Corvallis
@
West Albany

N
Dallas High School
7pm
Silverton
@
Lebanon

Lebanon High School
7pm
North Salem
@
Lebanon

7pm
Corvallis
@
Dallas

4pm
Crescent Valley
@
South Albany

4pm
Central
@
Crescent Valley

South Albany HS
4pm
Central
@
South Albany

5:30pm
North Salem
@
Silverton

N
Lebanon High School

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Redmond
@
Ridgeview

6:30pm
The Dalles
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Valley Catholic
@
Seaside

6:30pm
Banks
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
North Marion
@
Madras

6pm
Molalla
@
Estacada

6pm
Gladstone
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Philomath
@
Sisters

6pm
Newport
@
Cascade

6pm
Woodburn
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Marshfield
@
Siuslaw

6:30pm
Junction City
@
Marist Catholic

6:30pm
Elmira
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Hidden Valley
@
North Valley

6:30pm
Henley
@
Mazama

6:30pm
Phoenix
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

6pm
McLoughlin
@
La Grande

Non-League

7pm (MT)
Ontario
@
Nyssa

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
Westside Christian
@
Riverdale

6:15pm
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

3A-2 PacWest Conference

6pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

6:30pm
Scio
@
Amity

6:30pm
Yamhill-Carlton
@
Salem Academy

3A-3 Coastal Range League

6pm
Taft
@
Clatskanie

6pm
Warrenton
@
Willamina

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Harrisburg
@
Santiam Christian

6pm
La Pine
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

6pm
Cascade Christian
@
South Umpqua

6pm
Brookings-Harbor
@
Douglas

6pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

Non-League

6:30pm
Culver
@
Burns

6pm
Faith Bible
@
Rainier

2A-1 Northwest League

6:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Nestucca

6:30pm
Gaston
@
Vernonia

6:30pm
Portland Christian
@
Columbia Christian

6:30pm
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Kennedy
@
Chemawa

6pm
Delphian
@
Sheridan

6pm
Colton
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Central Linn

6pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Myrtle Point
@
Toledo

6:30pm
Gold Beach
@
Waldport

6:30pm
Reedsport
@
Bandon

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Lakeview
@
Lost River

6pm
Glide
@
Bonanza

5:15pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

6:30pm
Stanfield
@
Pilot Rock

5pm
Union
@
Grant Union

5pm
Heppner
@
Weston-McEwen

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
North Clackamas Christian
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

6pm
Crosshill Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

6pm
Falls City
@
Willamette Valley Christian

6pm
Perrydale
@
St. Paul

6pm
C.S. Lewis Academy
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

6pm
Mapleton
@
Alsea

6pm
Oak Hill
@
Siletz Valley

7pm
McKenzie
@
Triangle Lake

1A-4 Skyline League

6pm
Glendale
@
Pacific

5pm
Elkton
@
Days Creek

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla

6pm
Powers
@
Camas Valley

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Central Christian
@
Hosanna Christian

5:30pm
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

5:30pm
North Lake
@
Prospect Charter

5:30pm
Gilchrist
@
Rogue Valley Adventist Acad.

5:30pm
Paisley
@
Triad

1A-6 Big Sky League

5pm
Sherman
@
Dufur

5pm
Condon / Wheeler
@
Mitchell / Spray

Mitchell

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Elgin
@
Imbler

1A-8 High Desert League

5pm
Crane
@
Adrian

Non-League

5pm
Echo
@
Griswold