OnPoint Community Credit Union
OnPoint_Savers_234x60_F.png Ad
OSAA_Prizewin_728x90.jpg Ad
NFHS Network Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Benson
@
Wilson

6:30pm
Madison
@
Cleveland

6:30pm
Lincoln
@
Grant

7pm
Jefferson
@
Franklin

6A-2 Metro League

6:45pm
Westview
@
Beaverton

6:45pm
Southridge
@
Aloha

6:45pm
Sunset
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
Newberg
@
McMinnville

6:45pm
Glencoe
@
Forest Grove

6:45pm
Liberty
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
David Douglas
@
Gresham

6:15pm
Centennial
@
Reynolds

6:15pm
Barlow
@
Sandy

6:15pm
Central Catholic
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
Tualatin
@
St. Mary's Academy

6:30pm
West Linn
@
Canby

6:30pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

6:30pm
Oregon City
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
South Salem
@
Mountain View

6:30pm
Sprague
@
Bend

6:30pm
West Salem
@
Summit


TBD
McKay
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
Sheldon

6:45pm
Roseburg
@
North Medford

6:45pm
Grants Pass
@
South Eugene

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Bend
@
Crater

6:45pm
Willamette
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
Central
@
West Albany

6pm
Lebanon
@
Dallas

6pm
North Salem
@
Corvallis

6pm
Crescent Valley
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
The Dalles
@
Ridgeview

6:30pm
Redmond
@
Hood River Valley

6:30pm
Crook County
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Seaside
@
Valley Catholic

6:30pm
Astoria
@
Banks

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Sisters
@
Sweet Home

6pm
Newport
@
Philomath

6pm
Cascade
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Siuslaw
@
Marshfield

6:30pm
Marist Catholic
@
Junction City

6:30pm
Cottage Grove
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Mazama
@
Henley

6:30pm
North Valley
@
Hidden Valley

6:30pm
Klamath Union
@
Phoenix

Non-League

5pm
Irrigon
@
La Grande

6pm
Molalla
@
Stayton

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Riverdale

6pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

6pm
Blanchet Catholic
@
Dayton

6:30pm
Amity
@
Scio

6:30pm
Salem Academy
@
Yamhill-Carlton

3A-3 Coastal Range League

6pm
Clatskanie
@
Taft

6pm
Willamina
@
Warrenton

3A-4 Mountain Valley Conference

7pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

6pm
Pleasant Hill
@
La Pine

3A-5 Far West League

6pm
South Umpqua
@
Cascade Christian

6pm
Douglas
@
Brookings-Harbor

6pm
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford

3A-6 Eastern Oregon League

6:30pm (MT)
Burns
@
Nyssa

6pm
Umatilla
@
Riverside

2A-1 Northwest League

6:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Vernonia

6:30pm
Nestucca
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6:30pm
Portland Christian
@
Knappa

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Gervais
@
Sheridan

4:30pm
Chemawa
@
Culver

6pm
Delphian
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Regis
@
Oakland

6pm
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Monroe
@
Oakridge

6pm
Jefferson
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Waldport
@
Myrtle Point

6:30pm
Gold Beach
@
Toledo

6:30pm
Coquille
@
Bandon

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Glide
@
Lost River

5:15pm
Lakeview
@
Illinois Valley

6pm
Bonanza
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

2A-6 Blue Mountain Conference

6:30pm
Heppner
@
Pilot Rock

5pm
Stanfield
@
Enterprise

5pm
Weston-McEwen
@
Union

Non-League

6:30pm
Columbia Christian
@
Three Rivers Christian (WA)

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Damascus Christian

6pm
North Clackamas Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

6pm
Willamette Valley Christian
@
Crosshill Christian

6pm
Perrydale
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

6pm
Eddyville Charter
@
McKenzie

6pm
Triangle Lake
@
Mapleton

6pm
Mohawk
@
Alsea

6pm
Crow
@
Siletz Valley

1A-4 Skyline League

6pm
Days Creek
@
Camas Valley

7:30pm
New Hope Christian
@
Glendale

4:30pm
Elkton
@
Glendale

6pm
North Douglas
@
Pacific

6pm
Elkton
@
New Hope Christian

N
Glendale
6pm
Umpqua Valley Christian
@
Powers

6pm
Riddle
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Hosanna Christian
@
Chiloquin

6:30pm
Trinity Lutheran
@
Central Christian

5:30pm
Prospect Charter
@
Triad

5:30pm
North Lake
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

5pm
Mitchell / Spray
@
South Wasco County

5pm
Echo
@
Ione / Arlington

5pm
Condon / Wheeler
@
Sherman

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
Imbler
@
Pine Eagle

6pm
Cove
@
Wallowa