Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
ve-banner-ads728x90.png Ad
Recruit Officials Ad

2019 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7pm
2
0
Aloha
@
Southridge

7:30pm
3
0
Mountainside
@
Sunset

7pm
1
0
Jesuit
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7pm
1
0
Glencoe
@
Newberg

7pm
0
1
Forest Grove
@
Liberty

7pm
6
0
Sherwood
@
Century

Century High School Turf

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
6
1
Barlow
@
Gresham

6pm
2
0
Central Catholic
@
Centennial

7pm
2
0
David Douglas
@
Sandy

7:30pm
0
7
Reynolds
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
0
0
St. Mary's Academy
@
Lakeridge

7pm
5
3
Lake Oswego
@
Canby

7pm
1
2
West Linn
@
Tualatin

7:30pm
1
1
Tigard
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

Non-League

7pm
1
3
Benson
@
North Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
3
0
Wilsonville
@
La Salle Prep

7pm
4
0
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
4:15pm
2
3
Hillsboro
@
Scappoose

7pm
1
1
Parkrose
@
St. Helens

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
1
1
Silverton
@
West Albany

7pm
3
0
Corvallis
@
South Albany

6pm
5
2
Crescent Valley
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

5pm
5
2
Redmond
@
Pendleton

5pm
2
1
Ridgeview
@
Hood River Valley

4A-1 Cowapa League

4:15pm
1
2
Astoria
@
Banks

6:30pm
0
4
Seaside
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
1
7
Madras
@
North Marion

6pm
3
12
Estacada
@
Molalla

6:15pm
1
6
Corbett
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
4
1
Philomath
@
Sisters

4pm
0
1
Newport / Eddyville Charter
@
Cascade

6pm
2
4
Woodburn
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

6:30pm
11
0
Marist Catholic
@
Marshfield

5:30pm
0
3
Junction City
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

4:30pm
1
0
North Valley
@
Henley

4:30pm
0
1
Phoenix
@
Hidden Valley

Erik Pipher field (8550 New Hope Rd)
4:30pm
1
2
Klamath Union
@
Mazama

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6pm
0
4
De La Salle North Catholic
@
Portland Christian

7pm
7
0
Catlin Gabel
@
Westside Christian

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
4
1
Dayton
@
Taft

4:15pm
2
0
Yamhill-Carlton
@
Amity / Perrydale

4:15pm
5
0
Salem Academy / Western Christian
@
Gervais

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
0
2
Pleasant Hill
@
Central Linn / Mohawk

6pm
0
3
Creswell
@
Santiam Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
3
0
Douglas
@
South Umpqua

5pm
2
1
Brookings-Harbor
@
Sutherlin