Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
Social Media Ad
19ONP460_Prize_Ad-160x600_F.jpg Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

Noon
41
29
Grants Pass
@
Galena (NV)

6:15pm
43
49
Century
@
Summit

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational


TBD
59
26
South Eugene [JV]
@
Siuslaw

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
N
Junction City/Harrisburg

Lolani Classic

7:30pm
52
75
South Medford
@
Iolani HS (HI)

Lolani Classic
Lolani High School

Newberg Tournament

7:45pm
21
53
Sunset
@
Newberg

Newberg Tournament
Newberg High School
6pm
59
42
Aloha
@
Sprague

Newberg Tournament
N
Newberg High School

Non-League

12:30pm
57
52
Mazama
@
Eagle Point

OT
4pm
22
54
Henley
@
Crater

4pm
47
53
Central
@
Churchill

5pm
35
57
Phoenix
@
Ashland

N
Southern Oregon University
5:30pm
66
43
South Albany
@
Crook County

Arlington Snowball Tournament

1pm
28
37
Pendleton [FR]
@
Griswold

Arlington Snowball Tournament
N
Arlington HS

John Peyo Tip Off Classic

1pm
43
31
St. Patrick (CA)
@
La Salle Prep

John Peyo Tip Off Classic
N
Miramonte HS (Orinda, CA)

Exhibition & Alumni

7:55pm
0
2
North Salem
@
R2H Academy LA (CA)

San Diego Sol
N
Alliant International University, San Diego
6:05pm
2
0
WE - R1 (CA)
@
North Salem

San Diego Sol
N
Alliant International University, San Diego

Non-League

7:15pm
33
45
Creswell
@
Elmira

7pm
43
30
Stayton
@
Banks

3pm
29
55
Marshfield
@
Hidden Valley

Alycia Jenkins Christmas Tournament

2pm
17
61
Baker [JV]
@
Crane

Alycia Jenkins Christmas Tournament
Crane High School

Columbia River Clash

1:30pm
22
26
McLoughlin
@
Irrigon

Columbia River Clash
N
Umatilla High School

Gilchrist Tournament

Noon
21
24
Klamath Union [JV]
@
Gilchrist

Gilchrist Tournament
Gilchrist

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational

4:30pm
29
49
Harrisburg
@
Baker

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
N
Junction City High School
1:30pm
43
27
Sweet Home
@
Samuel Robertson (BC)

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
N
Harrisburg High School
7pm
39
37
Toledo
@
Junction City

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
TBD

Mt. Shasta Tournament


TBD
39
60
Klamath Union
@
Lassen (CA)

Mt. Shasta Tournament
N
Mount Shasta High School

Non-League

3:30pm
59
40
Coquille
@
St. Mary's, Medford

6pm
25
37
Nyssa
@
La Pine

6pm
40
45
Portland Adventist Acad.
@
Colton

1:30pm
50
54
Waldport
@
Yamhill-Carlton

3pm (MT)
37
44
Vale
@
Fruitland (ID)

Columbia River Clash

10:30am
29
40
Riverside
@
Umatilla

Columbia River Clash
Umatilla High School

Cow Creek Classic

1pm
43
22
Douglas [JV]
@
Falls City

Cow Creek Classic
N
Riddle High School

Holiday Hoops Classic

Noon
57
29
Cascade Christian
@
Sherman

Holiday Hoops Classic
N
Hosanna Christian Academy

Running Raider

6pm
52
21
Burns
@
Lost River

Running Raider
Lost River High School

Non-League

4pm
14
67
Pilot Rock
@
Cove

1:30pm
46
35
Heppner
@
Dufur

4pm
25
46
Pine Eagle
@
Enterprise

Arlington Snowball Tournament

10am
20
43
Stanfield [JV]
@
Dayville / Monument

Arlington Snowball Tournament
N
Arlington HS

Badger Tournament

4:30pm
43
25
Union
@
Powder Valley

Badger Tournament
North Powder High School

Columbia River Clash

4:30pm
45
58
Stanfield
@
Faith Bible

Columbia River Clash
N
Umatilla High School
10:30am
43
31
Nixyaawii
@
Grant Union

Columbia River Clash
N
Umatilla High School

Holiday Hoops Classic

6pm
39
23
Rogue River
@
Hosanna Christian

Holiday Hoops Classic
Hosanna Christian

Kennedy Classic

Noon
23
66
Weston-McEwen
@
Monroe

Kennedy Classic
N
Kennedy High School
2pm
53
51
St. Paul
@
Kennedy

Kennedy Classic
Kennedy High School

North Douglas Winter Invitational

4pm
23
79
Reedsport
@
North Douglas

North Douglas Winter Invitational
North Douglas High School
1pm
44
27
Elkton
@
Lowell

North Douglas Winter Invitational
N
North Douglas

Running Raider

3pm
39
51
Culver
@
Modoc (CA)

Running Raider
Lost River High School 23330 Highway 50 Merrill, OR 97633

1A-2 Casco League

5:30pm
52
30
Livingstone Adventist Acad.
@
Crosshill Christian

Non-League

2pm
54
14
Central Christian
@
C.S. Lewis Academy

4:30pm
64
42
Eddyville Charter
@
Camas Valley

6:30pm
22
51
Yoncalla
@
Rogue Valley Adventist Acad.

3:30pm
23
48
Glendale
@
Prospect Charter

4pm
52
35
Trout Lake (WA)
@
Condon / Wheeler

Alycia Jenkins Christmas Tournament

11am
8
47
McKenzie
@
Crane [JV]

Alycia Jenkins Christmas Tournament
Crane

Arlington Snowball Tournament

4pm
37
59
Klickitat/Glenwood (WA)
@
Ione / Arlington

Arlington Snowball Tournament
N
Arlington HS

Badger Tournament

10am
31
41
Imbler
@
Echo

Badger Tournament
N
Powder Valley HS
1pm
34
51
Jordan Valley
@
Joseph

Badger Tournament
N
Powder Valley
1:30pm
43
13
Tri-Valley (ID)
@
Prairie City

Badger Tournament
N
North Powder
10:30am
43
42
Adrian
@
Council (ID)

Badger Tournament
N
North Powder

Cougar Classic

11am
31
32
Damascus Christian
@
Mohawk

Cougar Classic
N
Country Christian
2pm
52
61
Days Creek
@
Country Christian

Cougar Classic
Country Christian

Cow Creek Classic

10am
18
33
Mapleton
@
Riddle

Cow Creek Classic
Riddle

Enterprise Tournament

5:30pm
C
X
L
Wallowa
@
TBD

Enterprise Tournament
N
Enterprise

Harper Tournament

6pm (MT)
31
37
Four Rivers
@
Harper Charter

Harper Tournament
Harper

Holiday Hoops Classic

3pm
25
43
Butte Valley (CA)
@
Pacific / Powers

Holiday Hoops Classic
N
Hosanna Christian High School

North Lake Holiday Tournament

Noon
55
12
Paisley
@
Mitchell / Spray

North Lake Holiday Tournament
N
North Lake
3pm
39
35
Chiloquin
@
North Lake

North Lake Holiday Tournament
North Lake HS

Wildcat Challenge

10am
22
40
Siletz Valley
@
Willamette Valley Christian

Wildcat Challenge
N
Southwest Christian
1pm
28
45
South Wasco County
@
Southwest Christian

Wildcat Challenge
Southwest Christian