Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
OnPoint Savers2_728x90.jpg Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Benson
@
Grant

7:15pm
Wilson
@
Jefferson, Portland

7:15pm
Franklin
@
Madison

7:15pm
Lincoln
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Southridge

7pm
Jesuit
@
Westview

7pm
Mountainside
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
McMinnville
@
Glencoe

7:15pm
Sherwood
@
Century

7:15pm
Liberty
@
Newberg

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Bend

6:30pm
Summit
@
Sprague

7:15pm
South Salem
@
West Salem

7:15pm
McNary
@
McKay

Non-League

6:45pm
Eagle Point
@
South Medford

6:45pm
South Eugene
@
Churchill

7pm
Sheldon
@
Willamette

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Scappoose
@
Putnam

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

7:30pm
Wilsonville
@
Parkrose

7:15pm
La Salle Prep
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Corvallis
@
Lebanon

7pm
Silverton
@
West Albany

7pm
Dallas
@
South Albany

7pm
Crescent Valley
@
North Salem

McNary High School

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Pendleton
@
Redmond

6:30pm
Ridgeview
@
The Dalles


TBD
Redmond
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

6pm
Valley Catholic
@
Tillamook

6pm
Seaside
@
Banks

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Estacada
@
Madras

7pm
Molalla
@
Gladstone

7:30pm
North Marion
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

4pm
Sisters
@
Newport

5:30pm
Stayton
@
Philomath

5:30pm
Sweet Home
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

7:15pm
Marist Catholic
@
Elmira

7:15pm
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Henley
@
Mazama

7:30pm
Klamath Union
@
Phoenix

7:30pm
Hidden Valley
@
North Valley

Non-League

7:30pm (MT)
La Grande
@
Nyssa

7:30pm (MT)
Vale
@
Ontario

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Riverdale

6pm
De La Salle North Catholic
@
Catlin Gabel

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian

3A-2 PacWest Conference

6pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

6pm
Scio
@
Amity

6pm
Yamhill-Carlton
@
Salem Academy

3A-3 Coastal Range League

6pm
Taft
@
Warrenton

7:30pm
Rainier
@
Willamina

3A-5 Far West League

7pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

7pm
Cascade Christian
@
Sutherlin

7:30pm
Brookings-Harbor
@
Douglas

Non-League

7pm
Burns
@
Crane

2A-1 Northwest League

8:15pm
Knappa
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
7:30pm
Gaston
@
Mannahouse Christian Acad.

7:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Columbia Christian

7:30pm
Vernonia
@
Nestucca

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Oakridge
@
Oakland

7:30pm
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
Monroe
@
Regis

7:30pm
Jefferson
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

7pm
Myrtle Point
@
Gold Beach

7pm
Reedsport
@
Bandon

7pm
Waldport
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

6pm
Canyonville Acad.
@
Illinois Valley

8pm
Lakeview
@
Rogue River

8pm
Lost River
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

Non-League

7:30pm
Pilot Rock
@
Echo

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Portland Waldorf

1A-2 Casco League

7pm
Falls City
@
Willamette Valley Christian

7:30pm
St. Paul
@
Oregon School f/t Deaf

7pm
Crosshill Christian
@
Perrydale

7pm
C.S. Lewis Academy
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

7pm
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

7pm
Mapleton
@
Crow

7pm
Siletz Valley
@
Alsea

7pm
Mohawk
@
McKenzie

1A-5 Mountain Valley League

7pm
Hosanna Christian
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
South Wasco County

7:30pm
Condon / Wheeler
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
Cove
@
Joseph