Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OnPoint_2020_Spring All-State_234x60.jpg Ad
OnPoint_COVID-19_728x90.png Ad
CKE_DD_2.99_160x600.jpg Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
70
60
Sprague
@
Mountain View

7:15pm
53
82
McNary
@
South Salem

2:30pm
54
56
West Salem
@
Bend

1:30pm
51
102
McKay
@
Summit


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Feb 1, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

4A-6 Greater Oregon League

4:30pm
31
44
Ontario
@
McLoughlin

3A-6 Eastern Oregon League

4:30pm
44
35
Nyssa
@
Riverside

6:30pm
51
58
Burns
@
Umatilla

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
76
31
Western Christian
@
Chemawa

3pm
46
30
Sheridan
@
Delphian

5:30pm
65
25
Santiam
@
Colton

2A-5 Southern Cascade League

5pm
39
45
Illinois Valley
@
Glide

4pm
0
0
F
Rogue River
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

Forfeit
4:30pm
51
59
Lakeview
@
Lost River

1:30pm
44
35
Bonanza
@
Canyonville Acad.

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
44
38
Pilot Rock
@
Union

5:30pm
74
68
Heppner
@
Grant Union

“2OT”
5:30pm
63
48
Enterprise
@
Weston-McEwen

Non-League

5:30pm
66
41
Coquille
@
Central Linn

2:30pm
74
52
Stanfield
@
Vernonia

1A-2 Casco League

7:30pm
57
73
Willamette Valley Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

4:30pm
51
32
Mapleton
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

7:30pm
37
33
Glendale
@
Camas Valley

7:30pm
50
54
Umpqua Valley Christian
@
Days Creek

OT
7:30pm
48
30
North Douglas
@
Elkton

4:30pm
52
41
New Hope Christian
@
Pacific [JV]

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
20
82
Gilchrist
@
Triad

1:30pm
39
81
Chiloquin
@
Paisley

1A-6 Big Sky League

3:30pm
63
21
South Wasco County
@
Echo

3:30pm
45
55
Sherman
@
Mitchell / Spray

Mitchell High School
3:30pm
34
58
Dufur
@
Ione / Arlington

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
80
36
Powder Valley
@
Cove

5:30pm
38
68
Wallowa
@
Nixyaawii

5:30pm
25
62
Griswold
@
Elgin

5:30pm
45
44
Pine Eagle
@
Imbler

1A-8 High Desert League

3:30pm
38
68
Four Rivers
@
Prairie City

2pm
52
33
Huntington
@
Burnt River

6pm (MT)
33
67
Harper Charter
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah HS
3:30pm
43
35
Adrian
@
Dayville / Monument

Dayville HS

Non-League

4:30pm (MT)
43
39
Crane
@
Jordan Valley

Western States Basketball Classic

12:30pm
40
55
Oregon School f/t Deaf
@
Phoenix Day School f/t Deaf (WA)

Western States Basketball Classic
N
Utah School f/t Deaf