Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
OnPoint Savers2_728x90.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Cleveland
@
Benson

7:15pm
Lincoln
@
Grant

7:15pm
Franklin
@
Lincoln

7:15pm
Roosevelt
@
Wilson

7pm
Jefferson, Portland
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

7pm
Jesuit
@
Southridge

7pm
Mountainside
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

7pm
Century
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Gresham
@
Reynolds


TBD
Centennial
@
Clackamas

7pm
Barlow
@
Central Catholic

6:30pm
David Douglas
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

7pm
Canby
@
Tigard

7:15pm
West Linn
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
South Salem
@
Mountain View

6:30pm
Bend
@
Sprague

6:30pm
Summit
@
McNary

7:15pm
West Salem
@
McKay

Non-League

7pm
South Eugene
@
Camas (WA)


TBD
McMinnville
@
Ridgeview

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Scappoose
@
Hillsboro

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7:15pm
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

5:15pm
Springfield
@
North Bend

6:45pm
Thurston
@
North Eugene

6:45pm
Willamette
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Silverton
@
Lebanon

7pm
Dallas
@
Corvallis

Non-League

7pm
West Albany
@
South Albany

7:30pm
Hood River Valley
@
Banks

6:30pm
Goldendale (WA)
@
The Dalles

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Sisters
@
Cascade

7pm
Stayton
@
Newport

7pm
Sweet Home
@
Philomath

Non-League

7pm (MT)
Baker
@
Nyssa

7pm
Molalla
@
Tillamook

5:30pm
Astoria
@
Estacada


TBD
Valley Catholic
@
North Marion

7pm
Seaside
@
Gladstone

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Riverdale
@
Horizon Christian, Tualatin

7:30pm
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
7:30pm
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

3A-2 PacWest Conference

7:30pm
Yamhill-Carlton
@
Amity

7:30pm
Dayton
@
Salem Academy

7:30pm
Scio
@
Blanchet Catholic

3A-3 Coastal Range League

6pm
Rainier
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

6pm
Santiam Christian
@
La Pine

3A-5 Far West League

5:30pm
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

5:30pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

5:30pm
Douglas
@
Brookings-Harbor

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Irrigon
@
Umatilla

Non-League

7pm
Chemawa
@
Creswell

7:30pm
Riverside
@
Lyle (WA)

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Sheridan
@
Western Christian

5:30pm
Culver
@
Santiam

7pm
Delphian
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Oakridge

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Lowell

6pm
Regis
@
Monroe

6pm
Jefferson
@
Central Linn

Non-League

7:30pm
Ione / Arlington
@
Pilot Rock

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Country Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
Mohawk
@
Eddyville Charter

7pm
Mapleton
@
McKenzie

7pm
Siletz Valley
@
Crow

7pm
Triangle Lake
@
Alsea

1A-4 Skyline League

7:30pm
Glendale
@
Elkton

7:30pm
Pacific
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
Camas Valley
@
North Douglas

1A-6 Big Sky League

7:30pm
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Imbler
@
Powder Valley

1A-8 High Desert League

7:30pm
Harper Charter
@
Four Rivers

Non-League

7pm
White Swan (WA)
@
Nixyaawii

5:30pm
Dayville / Monument
@
Sherman

7pm
Crane [JV]
@
Burnt River