Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Pacific Office Automation - 3 Ad
ORANG_STA_160x600.jpg Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

2:30pm
Lincoln
@
Benson

N
Grant High School
7pm
Jefferson, Portland
@
Grant

1pm
Wilson
@
Cleveland

PIL Showcase - Grant High School
4pm
Roosevelt
@
Franklin

PIL Showcase - Grant High School

Non-League

5pm
Gresham
@
North Medford

3:30pm
Jesuit
@
Sheldon

PIL Showcase

1pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Madison

PIL Showcase
N
2245 NE 36th Ave, Portland, OR 97212

There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 11, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

Non-League

4:30pm
Corbett
@
Astoria

Crossover Tournament


TBD
TBD
@
Hidden Valley

Crossover Tournament
N
Marshfield High School

TBD
TBD
@
Klamath Union

Crossover Tournament
N
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover


TBD
TBD
@
Siuslaw

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School

TBD
Marist Catholic
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
TBD

TBD
Henley
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School

TBD
Cottage Grove
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School

TBD
Phoenix
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
Marshfield High School
7pm
TBD
@
Elmira

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

5:30pm
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

2A-1 Northwest League

7:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-5 Southern Cascade League

1:30pm
Illinois Valley
@
Canyonville Acad.

3pm
Rogue River
@
Lakeview

3pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Lost River

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Heppner
@
Pilot Rock

5:30pm
Weston-McEwen
@
Stanfield

Non-League


TBD
Crane
@
Kennedy

N
TBD

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mohawk
@
Alsea

1A-4 Skyline League

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

7:30pm
North Douglas
@
New Hope Christian

1A-5 Mountain Valley League


TBD
North Lake
@
Trinity Lutheran


TBD
Triad
@
Rogue Valley Adventist Acad.

3:30pm
Prospect Charter
@
Chiloquin

7pm
Paisley
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

4:30pm
Sherman
@
Echo

3:30pm
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray

Spray
5:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Condon / Wheeler

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Elgin
@
Griswold

5:30pm
Cove
@
Powder Valley

5:30pm
Nixyaawii
@
Wallowa

Non-League

4pm
Washington School f/t Deaf (WA)
@
Oregon School f/t Deaf

6pm
Siletz Valley
@
Damascus Christian

3:30pm (MT)
Pine Eagle
@
Four Rivers