Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ve-banner-ads-234x60.png Ad
COVID-19 UPDATE:
3/18 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
Social Media Ad
ePledgeDrive_WebAd-160x600.jpg Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

2:30pm
48
54
Lincoln
@
Benson

N
PIL Showcase - Franklin High School
7pm
61
50
Jefferson, Portland
@
Grant

N
Franklin High School
11:30am
54
65
Wilson
@
Cleveland

N
PIL Showcase - Franklin High School
4pm
52
49
Roosevelt
@
Franklin

PIL Showcase - Franklin High School

Non-League

4:45pm
73
65
Gresham
@
North Medford

3:30pm
59
36
Jesuit
@
Sheldon

PIL Showcase @ Franklin High School

1pm
76
67
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Madison

PIL Showcase @ Franklin High School
N
5405 SE Woodward St, Portland, OR 97206

There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 11, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm
43
42
McLoughlin
@
Ontario

Non-League

4:30pm
54
39
Corbett
@
Astoria

Sky-Em/Skyline Crossover

10:30am
52
43
Siuslaw
@
Mazama

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Bend Middle School
1:30pm
40
34
Marist Catholic
@
Henley

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Bend High School

TBD
52
60
Cottage Grove
@
Phoenix

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School
10:30am
40
49
Elmira
@
North Valley

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School
3pm
75
70
Marshfield
@
Klamath Union

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Bend High School
Noon
56
61
Junction City
@
Hidden Valley

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Bend Main

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
32
60
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

5:30pm
50
86
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
7:30pm
40
56
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

2A-1 Northwest League

5:30pm
58
45
Mannahouse Christian Acad.
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
5:30pm
43
50
Neah-Kah-Nie
@
Vernonia

2A-4 Sunset Conference

2pm
62
42
Waldport
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

1:30pm
69
37
Illinois Valley
@
Canyonville Acad.

3:30pm
C
X
L
Bonanza
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
47
59
Heppner
@
Pilot Rock

5:30pm
58
54
Stanfield
@
Weston-McEwen

OT
5:30pm
49
46
Grant Union
@
Union

Non-League

6pm
59
39
Coquille
@
Days Creek

4:30pm
60
47
Sheridan
@
Gaston

1A-3 Mountain West League

5:30pm
76
28
Mohawk
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
48
43
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

7:30pm
61
37
North Douglas
@
New Hope Christian

7:30pm
46
45
Riddle
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

4pm
40
71
North Lake
@
Trinity Lutheran

5:30pm
35
38
Paisley
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

4:30pm
57
30
Sherman
@
Echo

3:30pm
51
54
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray

Spray
5:30pm
48
63
Horizon Christian, Hood River
@
Condon / Wheeler

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
32
95
Cove
@
Powder Valley

5:30pm
73
42
Nixyaawii
@
Griswold

1A-8 High Desert League

2pm
86
23
Long Creek / Ukiah
@
Burnt River

Non-League

7:45pm
35
40
Columbia Adventist Academy (WA)
@
Livingstone Adventist Acad.

6pm
21
77
Siletz Valley
@
Damascus Christian

3:30pm (MT)
26
56
Four Rivers
@
Pine Eagle

4:30pm
37
47
Dufur
@
Perrydale

3:30pm (MT)
49
61
Adrian
@
Jordan Valley

7pm
56
67
Crosshill Christian
@
Life Christian

OSD Homecoming

4pm
57
42
Washington School f/t Deaf (WA)
@
Oregon School f/t Deaf

OSD Homecoming
N
Oregon School for the Deaf