Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Recruit Officials Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

2:30pm
Lincoln
@
Benson

N
Grant High School
7pm
Jefferson, Portland
@
Grant

11:30am
Wilson
@
Cleveland

PIL Showcase - Grant High School
4pm
Roosevelt
@
Franklin

PIL Showcase - Grant High School

Non-League

5pm
Gresham
@
North Medford

3:30pm
Jesuit
@
Sheldon

PIL Showcase

1pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Madison

PIL Showcase
N
2245 NE 36th Ave, Portland, OR 97212

There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 11, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm
McLoughlin
@
Ontario

Non-League

4:30pm
Corbett
@
Astoria

Crossover Tournament


TBD
TBD
@
Hidden Valley

Crossover Tournament
N
Marshfield High School

TBD
TBD
@
Klamath Union

Crossover Tournament
N
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover


TBD
TBD
@
Siuslaw

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School

TBD
Marist Catholic
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School

TBD
Henley
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School
11am
TBD
@
Cottage Grove

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Bend High School

TBD
Phoenix
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
Marshfield High School
7pm
TBD
@
Elmira

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School

TBD
TBD
@
Marshfield

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Bend High School
5pm
Junction City
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marshfield High School
7pm
Mazama
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
Marshfield High School

Sky-West X-over


TBD
North Valley
@
TBD

Sky-West X-over
@ Marshfield

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

5:30pm
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

2A-1 Northwest League

5:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-5 Southern Cascade League

1:30pm
Illinois Valley
@
Canyonville Acad.

3pm
Rogue River
@
Lakeview

3pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Lost River

3pm
Bonanza
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Heppner
@
Pilot Rock

5:30pm
Stanfield
@
Weston-McEwen

5:30pm
Grant Union
@
Union

Non-League

6pm
Coquille
@
Days Creek

4:30pm
Sheridan
@
Gaston

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mohawk
@
Alsea

1A-4 Skyline League

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

7:30pm
North Douglas
@
New Hope Christian

7:30pm
Riddle
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

4pm
North Lake
@
Trinity Lutheran

8pm
Triad
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1:30pm
Prospect Charter
@
Chiloquin

5:30pm
Paisley
@
Central Christian

4pm
Hosanna Christian
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

3:30pm
Sherman
@
Echo

3:30pm
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray

Spray
5:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Condon / Wheeler

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Elgin
@
Griswold

5:30pm
Cove
@
Powder Valley

5:30pm
Nixyaawii
@
Wallowa

Non-League

6pm
Siletz Valley
@
Damascus Christian

3:30pm (MT)
Four Rivers
@
Pine Eagle

4:30pm
Dufur
@
Perrydale

3:30pm (MT)
Adrian
@
Jordan Valley

OSD Homecoming

4pm
Washington School f/t Deaf (WA)
@
Oregon School f/t Deaf

OSD Homecoming
N
Oregon School for the Deaf