Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
CKE_DD_2.99_234x60.jpg Ad
RTA_728x90.jpg Ad
Moda Health Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
Forest Grove
@
Reynolds

7:15pm
McMinnville
@
Benson

7:15pm
Glencoe
@
St. Helens

7pm
Centennial
@
Newberg

7pm
Bend
@
Madras

7pm
Summit
@
Southridge

7pm
Churchill
@
Sheldon

6:45pm
Lincoln
@
South Eugene

7pm
South Medford
@
Ashland

7pm
McNary
@
Mountainside

7pm
Westview
@
Oregon City

7:15pm
Beaverton
@
Madison

Marshall High School
6pm
West Linn
@
Central Catholic

6:45pm
Willamette
@
Roseburg

7pm
Barlow
@
Tualatin

7:45pm
Sandy
@
Aloha

Iolani Classic


TBD
Jefferson, Portland
@
TBD

Iolani Classic
N
Iolani High School

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Corvallis

7pm
South Albany
@
Dallas

7pm
North Salem
@
Crescent Valley

Non-League

7:30pm
Ridgeview
@
Parkrose

7pm
Klamath Union
@
Eagle Point


TBD
Lewiston (ID)
@
Pendleton

6:30pm
Hillsboro
@
The Dalles

7pm
Hood River Valley
@
Hudson's Bay (WA)

Non-League

5:30pm
Cottage Grove
@
Sisters

7pm
Hidden Valley
@
Marist Catholic


TBD
Henley
@
Yreka HS (CA)

7:15pm
Pleasant Hill
@
Elmira

7:30pm
Baker
@
Burns

7:30pm
Riverdale
@
Valley Catholic

6:30pm
Nyssa
@
La Grande

7pm
Banks
@
Woodburn

7pm
Sweet Home
@
Tillamook

7pm
Stevenson (WA)
@
Corbett

6pm
Brookings-Harbor
@
North Valley

Non-League

7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Santiam Christian

7pm
Creswell
@
Sutherlin

7:30pm
Riverside
@
Heppner

7:30pm
Blanchet Catholic
@
Catlin Gabel

7:30pm
Yamhill-Carlton
@
Clatskanie

8pm
Jefferson
@
Scio


TBD
Cascade Christian
@
Lost River

7:30pm
Bonanza
@
La Pine [JV]

7:30pm
Oregon Episcopal
@
Willamina

7pm
Del Norte (CA)
@
Brookings-Harbor

7:30pm
Stanfield
@
Umatilla

7:30pm
Weston-McEwen
@
Irrigon

6pm
St. Mary's, Medford
@
Etna (CA)

2A-1 Northwest League

7:30pm
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

Non-League

6pm
Condon / Wheeler
@
Pilot Rock

7pm
Gold Beach
@
Illinois Valley

7pm
Myrtle Point
@
Glide

7:30pm
Coquille
@
Oakland

7:30pm
Reedsport
@
Yoncalla

7:30pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
Rogue River
@
Riddle

7:30pm
Waldport
@
Monroe

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Trinity Academy
@
Damascus Christian

7:30pm
Life Christian
@
Southwest Christian

7:30pm
Portland Waldorf
@
Country Christian

7:30pm
North Clackamas Christian
@
St. Stephen's Acad.

1A-2 Casco League

7pm
Oregon School f/t Deaf
@
Perrydale

7pm
Crosshill Christian
@
Falls City

7pm
C.S. Lewis Academy
@
Livingstone Adventist Acad.

7pm
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
Mapleton
@
Eddyville Charter

7pm
Siletz Valley
@
McKenzie

7pm
Alsea
@
Crow

7pm
Mohawk
@
Triangle Lake

1A-5 Mountain Valley League

6pm
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

6:30pm
Hosanna Christian
@
Central Christian

5:30pm
North Lake
@
Triad

5:30pm
Prospect Charter
@
Gilchrist

Non-League

7:30pm
Echo
@
Griswold

5:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Days Creek

7pm
Grand View Christian Acad.
@
Jewell

7:30pm
Huntington
@
Burnt River

7:30pm (MT)
Four Rivers
@
Cascade High School (ID)