Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
2023 AOTW Web Ad 234x60 Ad
eTS-728x90 Ad
ODOT WEB AD160x600 Ad

2024 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Mountainside
@
Beaverton

6:45pm
Aloha
@
Southridge

6:45pm
Jesuit
@
Sunset

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
West Salem
@
North Salem

6:30pm
McNary
@
Sprague

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Eugene
@
North Medford

6:45pm
South Medford
@
Roseburg

6:45pm
Sheldon
@
Willamette

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Eugene
@
Churchill

6:45pm
Eagle Point
@
Thurston

6:45pm
Crater
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
West Albany
@
Lebanon

6:30pm
McKay
@
South Albany

6:30pm
Crescent Valley
@
Woodburn

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Mountain View
@
Redmond

6:30pm
Caldera
@
Bend

6:30pm
Summit
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Scappoose
@
Seaside

6:30pm
Tillamook
@
St. Helens

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Crook County
@
Molalla

6pm
Gladstone
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Stayton
@
Cascade

6pm
Sweet Home
@
Philomath

6:30pm
North Marion
@
Newport

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Marist Catholic
@
North Bend

Broadcast Coverage
6:30pm
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Phoenix
@
Mazama


TBD
Henley
@
Hidden Valley

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm (MT)
La Grande
@
Ontario

6:30pm
Baker
@
Pendleton

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
Valley Catholic
@
De La Salle North Catholic

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel

3A-2 Coastal Range League

6pm
Yamhill-Carlton
@
Banks

6pm
Corbett
@
Warrenton

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Riverdale

3A-3 PacWest Conference

7pm
Amity
@
Santiam Christian

6pm
Sheridan
@
Jefferson

6:30pm
Taft
@
Scio

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg

6:30pm
Sisters
@
Creswell

6pm
La Pine
@
Elmira

3A-5 Far West League

6pm
Siuslaw
@
Sutherlin

6pm
Glide
@
South Umpqua

6pm
Coquille
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
Burns
@
Vale

3A-7 Southern Oregon Conference

7pm
Brookings-Harbor
@
Rogue River

6pm
Cascade Christian
@
North Valley

6pm
Lakeview
@
St. Mary's, Medford

Walla Walla Fall Classic


TBD
TBD
@
Portland Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University

2A-1 Northwest League

6:30pm
Knappa
@
Clatskanie

6:30pm
Columbia Christian
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
6:30pm
Nestucca
@
Vernonia

6:30pm
Portland Christian
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Western Christian
@
Kennedy

5:30pm
Regis
@
Colton

5:30pm
Delphian
@
Salem Academy

5:30pm
Santiam
@
Gervais

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Toledo
@
East Linn Christian

6pm
Central Linn
@
Crosshill Christian

6pm
Monroe
@
Waldport

2A-4 Blue Mountain Conference

4pm
Grant Union
@
Stanfield

5:30pm
Weston-McEwen
@
Heppner

5:30pm
Enterprise
@
Irrigon

2A-5 Sunset Conference

6pm
Myrtle Point
@
Bandon

6pm
Reedsport
@
Gold Beach

6pm
Oakland
@
Illinois Valley

2A-6 East Cascades Conference

6pm
Bonanza
@
Lowell

6pm
Culver
@
Lost River

6pm
Oakridge
@
Trinity Lutheran

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Damascus Christian

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Portland Waldorf

6pm
Valor Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

6pm
Falls City / Kings Valley Char.
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
Eddyville Charter
@
Crow

6pm
Alsea
@
Mapleton

6pm
Mohawk
@
Triangle Lake

6pm
Siletz Valley
@
Mannahouse Acad., Eugene

1A-4 Skyline League

6pm
New Hope Christian
@
Elkton

6pm
Riddle
@
Yoncalla

6pm
Camas Valley
@
Powers

6pm
Days Creek
@
Glendale

6pm
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Crosspoint Christian
@
Chiloquin

4:30pm
North Lake
@
Central Christian

Gilchrist
7:30pm
Gilchrist
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

5pm
Sherman
@
Spray / Mitchell / Wheeler

6:30pm
South Wasco County
@
Ione / Arlington

Arlington HS
5pm
Glenwood / Trout Lake / Klickitat
@
Lyle / Wishram

5pm
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

5pm
Bickleton
@
Ione / Arlington

Arlington HS

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Echo
@
Imbler

Non-League

4pm
Pilot Rock
@
Elgin

5pm
Griswold
@
Condon