Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
LesSchwab-22-1122 728x90.png Ad
ODOT WEB AD160x600 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
6
7
Ida B. Wells
@
Cleveland

8 inn
5pm
3
1
Grant
@
Lincoln

Hamilton Park

6A-2 Metro League

5pm
0
2
Mountainside
@
Sunset

5pm
0
2
Jesuit
@
Westview

5pm
3
10
Beaverton
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

4pm
2
3
Century
@
Sherwood

8 innings
4:30pm
2
16
Liberty
@
Newberg

5 inn.
5pm
1
3
Forest Grove
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
11
12
Gresham
@
Barlow

4:30pm
0
15
Reynolds
@
Nelson

5:30pm
12
0
Central Catholic
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

4:30pm
12
3
Tigard
@
Tualatin

5:30pm
0
4
Lakeridge
@
Oregon City

6:45pm
18
1
West Linn
@
Lake Oswego

Lake Oswego Junior High 4 inn

6A-6 Central Valley Conference

4:30pm
3
2
South Salem
@
McNary

4:30pm
3
1
West Salem
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

3:30pm
0
2
Willamette
@
Roseburg

5:30pm
2
17
Willamette
@
Roseburg

Non-League

4:30pm
1
0
Southridge
@
Wilsonville

5A-1 Northwest Oregon Conference

4pm
0
2
Canby
@
Centennial

4pm
0
4
Hood River Valley
@
La Salle Prep

4pm
27
3
Putnam
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

3pm
10
4
Thurston
@
North Eugene

5pm
11
4
Thurston
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
5
3
Woodburn
@
Crescent Valley

4:30pm
16
0
Dallas
@
McKay

4pm
3
14
Central / Falls City
@
West Albany

5 innings
4pm
16
3
Silverton
@
South Albany

4pm
1
0
Lebanon
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
5
2
Redmond
@
Mountain View

4:30pm
0
15
Caldera
@
Bend

3 innings
4:30pm
13
12
Ridgeview
@
Summit

4A-2 Tri-Valley Conference

3:30pm
11
1
Crook County
@
Estacada

4A-4 Sky Em League

3pm
0
5
Junction City
@
Cottage Grove

5pm
8
5
Junction City
@
Cottage Grove

4A-6 Greater Oregon League

2pm
2
17
Baker / Powder Valley
@
Pendleton

3 inn.
4pm
3
18
Baker / Powder Valley
@
Pendleton

3 inn.
1pm (MT)
8
2
La Grande
@
Ontario

7
3pm (MT)
7
0
La Grande
@
Ontario

7

3A-4 Mountain Valley Conference

2pm
12
6
Elmira / Mapleton
@
Siuslaw

4:30pm
12
1
Elmira / Mapleton
@
Siuslaw

2:30pm
9
10
Harrisburg / Monroe
@
La Pine

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
1
3
Sheridan
@
Santiam Christian

4:30pm
5
6
Jefferson
@
Amity

3A-SD4 Special District 4

1pm
13
2
Burns / Crane
@
Riverside

2:30pm
19
0
Burns / Crane
@
Riverside

1pm
2
6
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
Vale

3pm
8
6
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
Vale

9 inn

Non-League

2pm
8
17
North Valley [JV]
@
Glendale

4pm
7
10
North Valley [JV]
@
Glendale

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
18
3
Knappa
@
Perrydale

4:30pm
19
0
Knappa
@
Perrydale

3pm
27
13
Nestucca
@
Vernonia / Jewell

5pm
10
7
Nestucca
@
Vernonia / Jewell

3pm
5
4
St. Paul
@
Gaston

5pm
14
13
St. Paul
@
Gaston

3pm
7
8
Clatskanie
@
Willamina

5pm
7
8
Clatskanie
@
Willamina

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
13
1
Salem Academy
@
Country Christian / North Clackamas Christian

5 inn
5pm
21
2
Blanchet Catholic
@
Western Christian

3 inn
5pm
14
11
Colton
@
Kennedy

2A/1A-SD3 Special District 3

3pm
18
7
Gervais
@
East Linn Christian

Christopher Columbus Park 6 innings
3pm
33
21
Mohawk
@
Culver

4:30pm
1
16
Regis
@
Santiam

3 innings

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
15
13
Eddyville Charter
@
Myrtle Point / Powers

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
15
4
North Douglas
@
Oakland

6 inn
4:30pm
1
5
Yoncalla
@
Elkton

4:30pm
12
2
Lowell
@
Oakridge

5:30pm
14
3
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

2A/1A-SD6 Special District 6

2pm
4
14
Illinois Valley
@
Lost River

5 innings
4pm
0
10
Illinois Valley
@
Lost River

5 innings
Noon
21
6
Riddle
@
Chiloquin

2pm
19
3
Riddle
@
Chiloquin

2A/1A-SD7 Special District 7

1pm
9
12
Union / Cove
@
Heppner / Ione / Condon

3pm
4
19
Union / Cove
@
Heppner / Ione / Condon

3

Non-League

4:30pm
18
6
Mohawk
@
Culver

4.5 innings
4:30pm
21
3
Gervais
@
East Linn Christian

Christopher Columbus Park 4 inn