Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HomeTown_2023_Website_Ad_234x60 Ad
Ad Name 1715210955 Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-5 Three Rivers League

5pm
3
2
Oregon City
@
Tigard

6:30pm
4
14
Lake Oswego
@
Lakeridge

5.5 innings
6:45pm
0
4
Tualatin
@
West Linn

Rosemont Ridge Middle School

6A-6 Central Valley Conference

4:30pm
1
3
South Salem
@
West Salem

Non-League

5pm
8
2
Central Catholic
@
Forest Grove

5pm
12
7
Sprague
@
Newberg

5pm
14
7
Nelson
@
Beaverton

5pm
2
5
Sherwood
@
Westview

4:30pm
6
2
Sandy
@
Liberty

4:30pm
23
0
Aloha
@
Reynolds

In 3 innings

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
5
2
La Salle Prep
@
Centennial

5pm
0
15
Parkrose
@
Wilsonville

3 inn
4:30pm
4
12
F
Hillsboro
@
Canby

Forfeit

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
11
1
Corvallis
@
Woodburn

5pm
1
6
West Albany
@
Lebanon

4:30pm
18
3
South Albany
@
McKay

4:30pm
1
17
Crescent Valley
@
Dallas

4:30pm
8
0
Silverton
@
Central / Falls City

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
13
2
Mountain View
@
Redmond

5 inn
4:30pm
15
3
Bend
@
Caldera

6
4:30pm
2
4
Summit
@
Ridgeview

Non-League

5pm
14
3
Hood River Valley
@
Putnam

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
18
2
The Dalles / Dufur
@
Madras

5 innings
5pm
6
9
Molalla
@
Estacada

4:30pm
13
3
Crook County
@
Gladstone

6 inn

4A-3 Oregon West Conference

4pm
0
15
Philomath / Alsea
@
Cascade

4 inn
4pm
0
10
Sweet Home
@
Stayton

5 innings
3pm
8
10
North Marion
@
Newport

Yaquina View Elementary School

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
2
12
Corbett
@
Warrenton

6 innings

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
0
14
Taft
@
Yamhill-Carlton

5 inn
4:30pm
12
2
Scio
@
Amity

4:30pm
5
9
Santiam Christian
@
Dayton

4:30pm
1
0
Sheridan
@
Jefferson

Non-League

3pm
9
2
Burns / Crane
@
Lakeview

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
1
14
Perrydale
@
Knappa

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
6
5
Salem Academy
@
Country Christian / North Clackamas Christian

5pm
13
10
Kennedy
@
Colton

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
6
9
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

7
4:30pm
4
21
Camas Valley
@
Oakridge

3 inn
4:30pm
18
6
North Douglas
@
Yoncalla

5 inn

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
18
3
Days Creek
@
Bonanza

Non-League

4:30pm
3
14
East Linn Christian
@
Waldport