Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_web-ad_234x60(2023) Ad
OSC_Web-Ads_728x90 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

Non-League

5pm
Reynolds
@
South Salem

6:30pm
Glencoe
@
Lakeridge

5pm
Southridge
@
Sherwood

5pm
Tualatin
@
McMinnville

5pm
Mountainside
@
Forest Grove

4:30pm
Roosevelt
@
Woodburn

5pm
Ida B. Wells
@
Century

5pm
Beaverton
@
Lincoln

Hamilton Park
5:30pm
Westview
@
Oregon City

6pm
Aloha
@
Central Catholic

Hood View Park
4pm
Lake Oswego
@
Franklin

Erv Lind Stadium
5pm
Corvallis
@
Liberty

Non-League

4pm
Mountain View
@
Silverton


TBD
Caldera
@
North Eugene

4:30pm
Crescent Valley
@
Churchill

4:30pm
Dallas
@
Bend

Non-League

4:30pm
Stayton
@
Marist Catholic

2pm
Scappoose
@
Pendleton

4pm
Scappoose
@
Pendleton

3pm
Hidden Valley
@
Marshfield

4:30pm
Hidden Valley
@
Marshfield

4pm (MT)
La Grande
@
WPT Classic (ID)

12am (MT)
La Grande
@
WPT Classic (ID)

4:30pm
Estacada
@
Newport

Yaquina View Elementary School
4pm
Rainier
@
Gladstone

5:30pm
Ilwaco (WA)
@
Astoria

Anderson Tournament


TBD
North Bend
@
TBD

Anderson Tournament
Anderson High School

TBD
North Bend
@
TBD

Anderson Tournament
Anderson High School

3A-4 Mountain Valley Conference

3pm
Siuslaw
@
Creswell

5pm
Siuslaw
@
Creswell

2pm
Elmira / Mapleton
@
La Pine

4:30pm
Elmira / Mapleton
@
La Pine

2pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg / Monroe

4:30pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg / Monroe

Non-League

3pm
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

4:30pm
Western Christian
@
Santiam Christian

7pm
TBD
@
Yamhill-Carlton

Hillsboro Stadium, Hillsboro
4:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

1pm
Union / Cove
@
Umatilla

3pm
Union / Cove
@
Umatilla

4:30pm
Waldport
@
Sheridan

4pm
Amity
@
Willamina

2pm
Reedsport
@
Glide

4pm
Reedsport
@
Glide

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
Bonanza
@
Illinois Valley

2pm
Bonanza
@
Illinois Valley

4pm
Lost River
@
Riddle

2pm
Lost River
@
Riddle

Non-League

4:30pm
North Douglas
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4:30pm
Oakridge
@
Bandon / Pacific

2:30pm
Vernonia / Jewell
@
Colton

1pm
Yoncalla
@
Chiloquin